کد خبر 134964

صکوک اجاره سازمان تامین اجتماعی به مبلغ ۴۰ هزار میلیارد ریال از طریق فرابورس ایران از روز یکشنبه نهم اَمرداد ۱۴۰۱ به مدت سه روز کاری در نماد تامین۰۵ عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، سازمان تامین اجتماعی به عنوان بانی، در نظر دارد بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی به نهاد واسط (شرکت واسط مالی مهر) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تامین کند.

این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۱۹ درصد است که اجاره ‌بهای آن هر شش ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌شود.

صکوک اجاره یادشده از طریق شرکت کارگزاری امین آوید به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تأمین سرمایه امین به عنوان متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان توسط شرکت واسط مالی مهر (با مسئولیت محدود) در فرابورس ایران منتشر خواهد شد.

به‌منظور تضمین پرداخت اجاره‌بها و اصل این اوراق در سررسید، پرتفویی از سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و پالایش نفت لاوان توثیق شده است.

ارسال نظر

تازه ها