کد خبر 134927

در هفته اول مرداد قیمت فلزات آهنی افت پیدا کرد درحالی که شاهد افزایش یافته قیمت در غیرآهنی ها بودیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در هفته جاری، قیمت فلزات آهنی افت پیدا کرد؛ در حالی که عمده محصولات غیر آهنی رشد قیمت را تجربه کردند. در این بین، تیرآهن بیشترین افت و در مقابل آن شمش آلومینیوم، بیشترین رشد را رقم زدند.

از بین محصولات مورد بررسی، تختال فولادی تنها محصولی بود که در هفته جاری، عرضه آن تقاضایی را به خود ندید و 50 هزار تن عرضه تختال در این هفته، بدون معامله تالار بورس را ترک کرد.

افت محصولات آهنی ناشی از افت قیمت پایه و قیمت‌های جهانی بود. در این بین، قیمت پایه عرضه بلوم فولادی 27.4 درصد افت داشت و این افت شدید قیمت، تمایل به خرید و انبارش را افزایش داد؛ تا حدی که این محصول، بیشترین شدت رقابت را تجربه کرد.

رقابت برای خرید بلوم فولادی سبب شد تا قیمت متوسط پایانی آن در این هفته، 21.1 درصد بالاتر از قیمت متوسط پایه عرضه قرار بگیرد که بیشترین مقدار بود.

پس از بلومT، کاتد مسی بیشترین رقابت را با شدت 7.6 درصد تجربه کرد. در مقابل، مفتول مسی در بین محصولات معامله شده، کمترین نسبت تقاضا را تجربه کرد و تنها 7 درصد از آن و آن هم بدون رقابت معامله شد. معامله این هفته مفتول مسی، نسیه بود./فلزات آنلاین 


 

ارسال نظر

تازه ها