کد خبر 134516

طبق گفته معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سود سهام عدالت سهامدارانی که قبلاً دریافت نکرده و شماره حساب جدید در سجام اعلام کرده‌اند، از روز شنبه واریز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طبق گفته معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سود سهام عدالت سهامدارانی که قبلاً دریافت نکرده و شماره حساب جدید در سجام اعلام کرده‌اند، از روز شنبه واریز می‌شود.

محمود حسنلو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد سود سهام عدالت برای کسانی که در نوبت قبلی دریافت نکرده‌اند، گفت: تاکنون 1.9 میلیون نفر از سهامداران عدالت شماره شبای صحیح در سامانه سجام اعلام نکرده بودند، در نتیجه سودی بابت سهام عدالت که در اسفندماه سال گذشته واریز شد دریافت نکرده بودند.

وی افزود: برای دریافت سود سهام عدالت مهلتی مقرر کردیم که قرار شد تا پایان تیرماه شماره شبای حساب بانکی این افراد از طریق سامانه اطلاعات جامع مشتریان، سجام اعلام شود که تعدادی از سهامداران عدالت شماره شبای خود را اعلام کردند.

معاون عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: کسانی که شماره شبای خود را اعلام کردند به تدریج از اول مرداد سود جامانده آنها به حسابشان واریز می‌شود.

همه وزارتخانه‌ها مصوبه شورای عالی بورس را رعایت می‌کنند

پیمان حدادی، دستیار رئیس سازمان بورس، در مورد برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت و نحوه حضور نماینده سهامداران در این مجامع می گوید: براساس مصوبه شورای عالی بورس، کارگروهی سه جانبه متشکل از نماینده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، نماینده شورای عالی بورس و نماینده وزارت اقتصاد تشکیل و قرار بر این شد که در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر یک نفر از این کارگروه به عنوان نماینده سهامداران عدالت در روش غیر مستقیم حضور پیدا کرده و در این مجامع اعمال رأی کند.

وی افزود: همه وزارتخانه‌ها مصوبه شورای عالی بورس را رعایت می‌کنند، فقط وزارت نفت تاکنون تمکین نکرده است و بنابراین مشکلاتی را برای شرکت‌های بورسی پتروشیمی و پالایشی که سهامداران عدالت در آن سهم دارند، ایجاد کرده است.

 شرکت سپرده‌گذاری مرکزی پیامکی ارسال نمی‌کند

امید ارباب، مدیر امنیت اطلاعات سپرده گذاری مرکزی می گوید: تمام سامانه‌های دولتی با پسوند IR تمام می‌شوند و پسوندهای دیگر مورد اعتماد و قبول نیستند. افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که هیچ ارگانی از طریق شماره موبایل‌های شخصی، اقدام به ارسال پیامک نمی‌کند.

ارباب با اشاره به شکل جدید کلاهبرداری اشخاص در قالب سهام عدالت ادامه داد: این افراد با راه‌اندازی سایت‌های جعلی، اقدام به فیشینگ می‌کنند و اشخاص را به سایت مشابه هدایت و به هر شکلی افراد را مجاب می‌کنند که اطلاعات بانکی خود را ارائه دهند. افراد در صورت مواجه با چنین مواردی حتما با سامانه ۱۵۶۹ تماس حاصل کنند.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها