کد خبر 133811

جهرمی مطرح کرد؛

معاون نظارت بر عملیات بازار بورس کالا گفت: این که فشار وزارتخانه باعث ابطال معاملات شود صحیح نیست. ابطال معاملات سیمان نیز به خاطر فشار وزارت صمت نبوده.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جواد جهرمی، معاون نظارت بر عملیات بازار بورس کالا گفت: اینکه وزارت صمت به بورس کالا برای ابطال معاملات فشار می‌آورد صحیح است، اما در رابطه با ابطال بورس کالا تصمیم گیری می‌کند.

در قبال فشار‌های وزارت صمت، بورس کالا عکس العمل‌هایی نشان داده و همچنین نامه‌هایی را هم به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است. بار برگزاری جلسات با حضور کارشناسان نظرات کارشناسان مخالف و موافق نیز شنیده شده است. گفتگو‌هایی که با دولتی‌ها داشتیم نشان از مخالفت عرضه‌ها در بورس کالاست.

او می‌گوید: این که فشار وزارتخانه باعث ابطال معاملات شود صحیح نیست. ابطال معاملات سیمان نیز به خاطر فشار وزارت صمت نبوده. تمام این موارد بستگی به تصمیم شورای عالی بورس دارد.

چندی پیش عرضه خودرو در بورس کالا به علت تداخل تصمیمات وزارت صمت و بورس کالا بعد از یک نوبت عرضه متوقف شد. آقای احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در این باره گفته بود که هر دو نهاد در حال توافق برای رسیدن به نتیجه مطلوب هستند و طی هفته آتی این تصمیمات ابلاغ خواهد شد./باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها