کد خبر 133320

فرج زاده:

انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس ادامه می‌یابد

معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: این سازمان در راستای ارتقای شفافیت، صورت‌های مالی خود را در سال گذشته برای نخستین بار منتشر کرد که این رویه در سال جاری و سال‌های آتی نیز ادامه‌دار است و نمی‌توان نقطه توقفی برای آن لحاظ کرد.

انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس ادامه می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، سال گذشته سازمان بورس و اوراق بهادار برای نخستین بار صورت‌های مالی حسابرسی شده خود را در اختیار آحاد جامعه قرار داد. سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای رسالت و مأموریت خود و مطابق با مصوبه شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار، در جهت اصل شفافیت عملکرد مالی‌اش را در دید و قضاوت عموم مردم قرار داد.

در همین راستا، این سازمان صورت‌های مالی تصویب شده سال ۱۳۹۹ را در خرداد سال گذشته منتشر کرد. علاقه‌مندان برای مشاهده این صورت‌های مالی، می‌توانند اینجا را کلیک کنند.

حال با گذر یک سال از این اتفاق، انتشار صورت‌های مالی مربوط به سال ۱۴۰۰ سازمان بورس موضوعی است که برای فعالان بازار سرمایه مطرح شده است.

«حسن فرج زاده»، معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال گذشته برای نخستین بار گفت: در سال گذشته، این اقدام یک گام موثر و جدی در راستای ارتقای شفافیت سازمان بورس به‌عنوان رکن ناظر بازار سرمایه بوده است. این اتفاق نیز در سال جاری و برای صورت‌های مالی ۱۴۰۰ این سازمان نیز حتماً رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه انتشار صورت‌های مالی به روشن کردن منابع و ظرفیت‌های ماموریت‌های سازمان کمک می‌کند، تصریح کرد: سازمان بورس اگرچه در سال‌های گذشته صورت‌های مالی خود را منتشر نمی‌کرد، اما رویه روشن، شفاف و عاری از ابهامی را در انجام فعالیت‌های مالی خود داشت.

فرج زاده با بیان اینکه دریافت گزارش «مقبول از حسابرس» گواهی بر فعالیت‌های مالی شفاف این سازمان طی سال‌های فعالیت خود بوده است، اذعان کرد: دریافت این گزارش از سوی حسابرس حکایت از این دارد که این سازمان از قوانین و مقررات مالی و سایر ضوابطی که چه در قوانین وجود دارد و چه توسط مراجعی همچون شورای‌عالی بورس به تصویب رسیده، پیروی کرده است.

این مقام ارشد سازمان بورس با بیان اینکه انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس در سال جاری نیز رخ می‌دهد، خاطرنشان کرد: این اقدام پس از تصویب صورت‌های مالی توسط شورای‌عالی بورس، منتشر می‌شود و این رویه در سال‌های آتی نیز ادامه‌دار است و نمی‌توان نقطه توقفی برای آن لحاظ کرد.

معاون اجرایی سازمان بورس با بیان اینکه در سازمان بورس برنامه‌هایی برای توسعه شفافیت مالی در دست اقدام است، اظهار کرد: از آنجا که در سازمان بورس نکته‌ای برای پنهان کردن وجود ندارد و تمامی فعالیت‌های این سازمان روشن و شفاف است، بنابراین، تمامی اطلاعات با قابلیت دسترسی عمومی، منتشر خواهند شد.​

ارسال نظر

تازه ها