کد خبر 131994

دسترسی معاملاتی ۵ کد فعال که در روز جاری ( شنبه ۲۱ خرداد) فشار فروش بر سه نماد خساپا، خودرو و خگستر وارد کردند، محدود شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاونت نظارت بر بازار شرکت بورس تهران با تاکید بر نظارت دائم بورس تهران بر کلیه معاملات انجام شده، گفت: امروز با توجه به فشار فروش در صنعت خودرو، سه نماد خودرویی که فشار فروش بر آنها وجود داشت بررسی شد. این سه نماد شامل «خگستر»، «خودرو» و «سایپا» می‌شوند.

محمدرضا شاه‌نظری ادامه داد: نتیجه این بررسی این بود که دسترسی معاملاتی 5 کد حقیقی و حقوقی محدود شد. از میان کدهای اعلام شده، 3 کد مرتبط با اشخاص حقوقی و 2 کد مرتبط با اشخاص حقیقی بوده که یک مورد مربوط به رنج منفی و چهار مورد دیگر مرتبط با فشار فروش بوده است.

او تصریح کرد: این مورد در سامانه نظارت جامع شرکت بورس اوراق بهادار تهران (سنجش) ثبت و همچنین به این اشخاص حقیقی و حقوقی اطلاع داده شد و دسترسی برخط مستقیم معالاتی (برخط) آنها محدود شد. به بیانی دیگر، دسترسی برخطی که این افراد از آن برای درخواست های خود استفاده می‌کردند به مدت 5 روز کاری محدود شد.

معاونت نظارت بر بازار بورس تهران ادامه داد: چنانچه رفتار معاملاتی این افراد در گذشته نیز منجر به تغییر روند معامله شده باشد و به بازار جهت داده باشند طبق ماده ۳۵ و ۴۶ قانون بازار، با این افراد برخورد خواهد شد./سنا 

 

ارسال نظر

تازه ها