کد خبر 131764

در سه ماه نخست سال جاری؛

مدیر تسویه معاملات کالایی سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تسویه اوراق سلف موازی استاندارد با ۲ نماد «سنفت ۴۰۰۱» و «عسیرجان» در ۳ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۱ خبر داد. در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ اوراق سلف موازی استاندارد به ارزش ۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسویه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، و به نقل از سمات، مدیر تسویه معاملات کالایی سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تسویه اوراق سلف موازی استاندارد با ۲ نماد «سنفت ۴۰۰۱» و «عسیرجان» در ۳ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۱ خبر داد.

مصطفی قاسم پور با بیان اینکه انتشار اوراق یادشده مربوط به سال ۱۴۰۰ بوده افزود: اوراق «سنفت ۴۰۰۱» منتشر شده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از جمهوی اسلامی ایران به ارزش ۲۵.۰۰۰ میلیارد ریال با سررسید ۸ ماهه و اوراق «عسیرجان» منتشر شده توسط شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان به ارزش ۱.۵۰۰ میلیارد ریال و با سررسید ۱۲ ماهه بودند.

او در ادامه تصریح کرد: تا انتهای سال ۱۴۰۱، تسویه نهایی ۱۷ نماد معاملاتی در ابزار سلف موازی استاندارد منتشر شده در بورس کالا و بورس انرژی به ارزش بیش از ۲۲۱ هزار میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد.​

ارسال نظر

تازه ها