کد خبر 131267

بر اساس اطلاعات منتشر شده، از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان روز دوم خردادماه، بیش از ۶۴ هزار میلیارد ریال سود سهام ۲۷ شرکت بورسی به حساب بالغ بر چهار میلیون و ۶۰۰ هزار سهامدار واریز شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یکی از موضوعاتی که در سال‌های گذشته همیشه مورد درخواست سهامداران حقیقی و خرد در بازار سرمایه بوده است، به مساله واریز سود از طریق سامانه سجام برمی‌گردد.

پیگیری‌های متعددی از شورای عالی بورس و سازمان بورس انجام شد تا سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سمات) در فروردین ماه سال جاری در نامه‌ ای به ناشران و موسسات حسابرسی از الزامی شدن پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام خبر داد، سمات اعلام کرده بود این الزام در راستای رعایت قانون بودجه سال ۱۴۰۱ ایجاد شده است.

در همین راستا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرده است سود سهام بیش از ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار سهامدار واریز شده است.

* چه شرکت‌هایی سود پرداخت کردند؟

بر اساس اطلاعات منتشر شده، از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان روز دوم خردادماه، بیش از ۶۴ هزار میلیارد ریال سود سهام ۲۷ شرکت بورسی به حساب بالغ بر چهار میلیون و ۶۰۰ هزار سهامدار واریز شد.

اسامی شرکت های واریز کننده سود در جدول زیر آمده است:

14010309000664_Test_NewPhotoFree

* همه ناشران موظف به واریز سود از طریق سجام هستند

در نیمه اول اردیبهشت ماه، محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده ‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه خبر از پرداخت سود سنواتی داده و اعلام کرده بود که سازمان بورس در نامه‌ای تمامی ناشران را ملزم به اجرای فرآیند پرداخت مطالبات سنواتی سهامداران کرده است.

حال در تازه ‌ترین اظهار نظر، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرده است، گفته تا هفته پایانی اردیبهشت‌ماه مطالبات سنواتی هفت شرکت از طریق سمات به حساب ۳۶۹ هزار سهامدار واریز شد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۳۸ شرکت نیز در صف تکمیل مدارک برای پرداخت سود سنواتی مطالبات سهامداران خود هستند که امیدوارم بتوانیم هرچه سریع‌تر این مطالبات را به حساب سهامداران واریز کنیم./فارس

ارسال نظر

تازه ها