کد خبر 131127

بورس کالا با صدور اطلاعیه ای از تاریخ انقضای اعتبار گواهی سپرده زیره با سررسید ۱۴۰۱ و مهلت تحویل گرفتن کالا از انبار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بورس کالا با صدور اطلاعیه ای از تاریخ انقضای اعتبار گواهی سپرده زیره با سررسید ۱۴۰۱ و مهلت تحویل گرفتن کالا از انبار خبر داد.

در اطلاعیه مدیریت بازارهای مالی بورس کالا آمده است: آخرین روز معاملاتی نمادهای گواهی سپرده زیره انبارهای شرکت کیمیا بذر تربت حیدریه، اتحادیه تعاونی های روستایی خراسان رضوی (دانش)، شرکت تعاونی مینو بذر گلستان و مهرزاد به ترتیب با نمادهای زیره سبز ۰۱۰۳ کیمیابذر، زیره سبز ۰۱۰۳ دانش، زیره سبز ۰۱۰۳ مینوبذر و زیره سبز ۰۱۰۳ مهرزاد روز چهارشنبه ۲۵ خرداد ماه خواهد بود و پس از آن گواهی مزبور قابلیت معامله در بورس و تبدیل مجدد به گواهی سپرده کالایی در نمادهای با تاریخ اعتبار جدید را ندارد. لذا دارندگان گواهی سپرده کالایی نمادهای فوق باید قبل از تاریخ مذکور، نسبت به فروش گواهی سپرده یا خروج کالا از انبار اقدام کنند.

در ادامه این اطلاعیه اشاره شده مطابق دستورالعمل پذیرش انبار و صدور، معامله و تسویه گواهی سپرده کالایی، دارندگان گواهی سپرده کالایی نمادهای فوق، تا روز سه شنبه ۳۱  خرداد ماه مهلت دارند تا با مراجعه به انبار و پرداخت هزینه های انبارداری، نسبت به تحویل کالا اقدام کنند و در صورت عدم مراجعه دارنده گواهی سپرده کالایی یا نماینده قانونی وی به انبار پس از مهلت مذکور، انباردار خروج نهایی کالا را ثبت کرده و متعاقبا تضامین تودیع شده توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی آزاد و به انباردار مسترد می شود.

اطلاعات نمادها و معاملات گواهی سپرده کالایی در سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (اینجا) در قسمت بورس کالا و سربرگ های گواهی سپرده کالایی قابل مشاهده است.

31250

ارسال نظر

تازه ها