کد خبر 130724

تالار سیمان در بورس کالاامروز یکشنبه اول خرداد ماه میزبان عرضه یک میلیون و ۲۲۰ هزار و ۶۳۵ تن سیمان از سوی ۶۵ شرکت سیمانی است که نسبت به عرضه های هفته قبل افزایش۳ هزار و ۷۵۹ تنی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عرضه سیمان ۶۵ شرکت سیمانی امروز نیز در تالار اختصاصی سیمان در بورس کالا پیگیری میشود. از نکات قابل توجه عرضه این هفته افزایش بیش از ۳۷۰۰ تنی عرضه سیمان نسبت به هفته قبل است.

تالار سیمان در بورس کالاامروز یکشنبه اول خرداد ماه میزبان عرضه یک میلیون و ۲۲۰ هزار و ۶۳۵ تن سیمان از سوی ۶۵ شرکت سیمانی است که نسبت به عرضه های هفته قبل افزایش۳ هزار و ۷۵۹ تنی دارد.

از کل عرضه های امروز سیمانی ها در بورس کالا، یک میلیون و ۹۱ هزار و ۸۳۵ تن از نوع تیپ ۲، ۷۹ هزار و ۹۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۴۲۵، ۴۷ هزار و ۴۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۳۲۵ و  هزار و ۵۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۵۲۵ خواهد بود.

۶۵ شرکت سیمانی که امروز عرضه دارند، به ترتیب بالاترین حجم عرضه، شامل شرکت‌های سیمان آبیک، تهران، سپاهان، فیروزکوه، هرمزگان، هگمتان، مازندران، خزر، شاهرود، صوفیان، شرق، ساوه، ارومیه، صنایع سیمان سامان غرب، بجنورد، گروه صنعتی و معدنی سیمان تجارت مهریز، صنایع سیمان گیلان سبز، کارخانجات سیمان لامرد، فراز فیروزکوه، مجتمع سیمان غرب آسیا، ایلام، شمال، فارس نو، نیزار قم، ممتازان کرمان، آذر آبادگان خوی، داراب، غرب، صنایع سیمان شهرکرد، اردستان، عمران انارک، توسعه گستر هلال خاورمیانه (سیمان مارگون)، کاوان بوکان و منددشتی هستند.

همچنین شرکت های سیمان پیوند گلستان، آرتا اردبیل، سیمان نائین، کردستان، ساروج اصفهان، صنایع سیمان نهاوند، زنجان، کرمان، خمسه، باقران، جوین، کویر کاشان، زاوه تربت، دشتستان، قائن، لار سبزوار، خوزستان، خاش، زابل، کیاسر، دورود، فارس، خاکستری نی ریز، بین‌المللی ساروج بوشهر، سپهر قیر و کارزین، کارون، اصفهان، یاسوج، استهبان، توسعه ماهان کرمان و قشم نیز از دیگر شرکت‌هایی هستند که محصول خود را روی تابلو خواهند برد.

معامله ۴۴۵۴ میلیارد تومانی سیمانی ها تا پایان اردیبهشت ماه

از ابتدای فروردین امسال تا پایان اردیبهشت در مجموع نزدیک به ۱۰ میلیون و ۶۲۱ هزار و ۹۸۰ تن سیمان در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای ۹ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۲۰ تنی روبه رو و ۸ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۹۴۶ تن آن به ارزش ۴ هزار و ۴۵۴ میلیارد تومان معامله شد.

معاملات ۳۴.۸ میلیون تن سیمان در سال ۱۴۰۰

براساس آمار اعلامی بورس کالا، از ابتدای عرضه مستمر سیمان در بورس کالا (از ۹ خرداد سال گذشته) تا پایان سال ۱۴۰۰، در مجموع ۳۴ میلیون و ۸۵۱ هزار تن سیمان به ارزش بیش از ۱۶.۹ هزار میلیارد تومان در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.

معامله ۱۰۲ میلیون گواهی سپرده سیمان در ۲ ماهه نخست ۱۴۰۱

از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه، در مجموع ۱۰۲ میلیون و ۲۴۴ هزار گواهی سپرده سیمان معادل ۱۰۲ هزار و ۲۴۴ تن سیمان دست به دست شد و ارزش بیش از ۶۲ میلیارد و ۴۲۴ میلیون تومان را رقم زد.

در سال گذشته نیز که شاهد راه اندازی گواهی سپرده سیمان در تاریخ ۹ آبان ۱۴۰۰ بودیم در مجموع ۱۵۵ میلیون و ۷۷۶ هزار ورق بهادار مبتنی بر کالا معادل ۱۵۵ هزار و ۷۷۶ تن سیمان به ارزش ۹۰ میلیارد و ۲۸۷ میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفته بود.

ارسال نظر

تازه ها