کد خبر 130353

روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد، انتشار اخباری مبنی بر رنج منفی صندوق فولاد در نماد خساپا توسط صندوق بازنشستگی فولاد به عنوان یکی از سهامداران حقوقی آن نماد را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، از صندوق بازنشستگی فولاد، در این اطلاعیه آمده است: این صندوق به عنوان یکی از سهامداران عمده شرکت خودروسازی سایپا با دارا بودن بیش از ۱۵ درصد از سهام شرکت مزبور، به‌منظور تامین نقدینگی بخشی از حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران اقدام کرد. 

در این اطلاعیه آمده است: این عرضه با رعایت همه مقررات بازار سرمایه در محدوده صفر تابلو انجامشد و عرضه مزبور بر مبنای میزان تقاضا بوده و هیچ‌گونه رنج منفی در این معامله انجام نشده است.

از طرفی تعداد سهام فروخته شده توسط این صندوق هشت درصد کل سهام معامله شده در نماد فوق بود. با وجود رعایت همه مقررات بازار سرمایه و ملحوظ کردن شرایط عرضه و تقاضا، شایعات وسیع و اخبار کذب گسترده ای توسط عده ای سودجو به صورت هدفمند در فضای مجازی منتشر شد که به نظر می‌رسد انتشار این اخبار در راستای مطامع شخصی افراد مزبور است.

در ادامه این اطلاعیه تصریح‌ شده، بی‌شک در وضعیت خاص و حساس کنونی کشور و در شرایطی که خدمتگزاران در «وزارت مردم» همه توان و ظرفیت خود را متمرکز بر ارائه خدمتی شایسته کرده اند این گونه شایعات جز تشویش اذهان عمومی و التهاب در بازار سرمایه را به دنبال ندارد.

این اطلاعیه می‌افزاید: این صندوق با اشراف کامل به شرایط بازار سرمایه و با در نظر گرفتن مصالح و منافع کلی بازار و ذینفعان خود و با رعایت همه آداب  و مقررات سهامداری نسبت به خرید و فروش سهام در بازار سرمایه اقدام می‌کند.

ارسال نظر

تازه ها