کد خبر 129745

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت در سال ۱۴۰۱ را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در دیدار با مجمع نمایندگان استان کرمان و همچنین زینی‌وند استاندار کرمان گفت: 17 میلیارد تن ماده معدنی در کشور کشف شده که این میزان ماده معدنی برای 200 سال فعالیت شرکت مس کافی است.
وی افزود: این در حالی است که تنها در 7 درصد از کشور اکتشاف مس صورت گرفته است.

مدیرعامل «فملی» با بیان اینکه برنامه‌های اکتشافی با قدرت ادامه خواهد یافت، ادامه داد: با خرید تجهیزات اکتشافی، فعالیت‌های اکتشافی در شرکت متمرکز شده و از حالت پیمانکاری خارج خواهد شد.
دکتر رستمی اظهار داشت: در حال حاضر به رغم دارا بودن رتبه پنج در ذخایر معدنی و داشتن بیش از 5 درصد ذخایر مس دنیا در تولید مس تصفیه دارای رتبه 19 هستیم.
مدیرعامل شرکت مس افزود: بنا داریم در دولت آقای دکتر رییسی تولید مس را از 285 هزار تن کاتد به یک میلیون تن برسانیم و اگر به این میزان تولید دست یابیم به رتبه 5 در تولید مس کاتد ارتقا پیدا می‌کنیم.
دکتر رستمی گفت: یک میلیون تن کاتد 10 میلیارد دلار درآمد صادراتی، به همراه دارد، همچنین این هدف اشتغال‌زایی 50 هزار نفری برای کشور را به دنبال خواهد داشت.
وی تصریح کرد: برای تحقق این موضوع 13 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تعریف شده و امیدوارم با اجرایی شدن آن شاهد برکات آن برای کشور باشیم.
مدیرعامل شرکت مس تأکید کرد: عقب افتادن صنعت مس دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد ولی معتقد هستم که توسعه نیافتگی صنعت مس در طی سال های گذشته ارتباطی به تحریم ها نداشته و نمی توان از آن به عنوان دلیل یاد کرد. به نظر می‌رسد دلیل اصلی به ریسک ناشی از اجرای طرح‌های توسعه و شجاعت به خرج ندادن مجموعه مدیریتی است.
وی گفت: ما مشکلاتی مانند نیروی انسانی متخصص در حوزه مس، مسائل مالی، ماده معدنی و بازار نداریم بلکه برای توسعه فقط به شجاعت مدیریتی نیاز داریم./معدن ۲۴ 

 

ارسال نظر

تازه ها