کد خبر 129736

صبائی:

رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: به صورت مستمر ماهیانه 650 میلیارد تومان واریز به بازار سرمایه خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، امیرمهدی صبائی با اشاره به لزوم انعقاد قرارداد صندوق توسعه ملی با صندوق تثبیت بازار سرمایه، گفت: این قرارداد از منظر حقوقی و مالی مهم بود که باید بررسی می‌شد به همین خاطر طی کردن سلسله مراتب زمان برد و قرارداد امضا و پرداختی‌ها از سرگرفته شد.

صبائی افزود: طی قرارداد، می‌بایست ماهیانه 650 میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود و پایان دی ماه 650 میلیارد تومان واریز شد و دو قسط 650 میلیارد تومانی یعنی هزار و 300 میلیارد تومان پرداخت شده اخیر مربوط به ماه‌های بهمن و اسفند است که واریز شد.

رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: یک واریزی دیگر هم مربوط به فروردین و اردیبهشت است تا قبل از پایان اردیبهشت واریز خواهد شد و به صورت مستمر ماهیانه 650 میلیارد تومان واریز خواهیم داشت.

وی درباره شرایط کنونی بازار سرمایه در چند هفته گذشته و ورود بیشتر پول‌های حقیقی به بورس هم گفت: قطعا عوامل متعددی دست به دست هم داده اند برای شکل گیری تعادل بازار به خصوص عوامل مختلف همچون قیمت‌های جهانی ناشی از بحران کشور‌هایی که همجوار ما هستند.

صبائی افزود: آخرین تامین مالی دولت در بازار سرمایه به خاطر فشار تامین نقدینگی در پایان سال بهتر شد و فروکش کرد و عوامل مختلف از جمله موضوع توسعه منابع صندوق تثبیت بازار سرمایه به عنوان یکی از مهمترین عوامل در کنار سایر عوامل نسبتا مهم موثر بوده است.

رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه تصریح کرد: اگرچه فشار تامین مالی دولت تنها عامل نبوده، ولی به اندازه خودش تاثیر گذاشته است.

شنبه 10 اردیبهشت بود که صندوق توسعه ملی اعلام کرد با توجه به برطرف شدن موانع ورود پول به صندوق تثبیت بازار، دو قسط به ارزش هزار و 300 میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه ترزیق شد. مقرر شده است تا سقف 510 میلیون دلار معادل ریالی مبلغ حدود 12 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود.

ارسال نظر

تازه ها