کد خبر 127822

در نخستین هفته معاملاتی سال ۱۴۰۱، ۳۶ هزار قرارداد آتی صندوق طلا، نقره و زعفران به ارزش بیش از ۱۴۷ میلیارد تومان در بورس کالا معامله شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در نخستین هفته معاملاتی سال ۱۴۰۱ (هفته دوم فروردین)، تعداد ۳۶ هزار و ۵۴۷ قرارداد آتی بر پایه سه دارایی صندوق طلا، نقره و زعفران نگین به ارزش تقریبی ۱۴۷ میلیارد و ۴۹۱ میلیون تومان در بازار مشتقه بورس کالای ایران منعقد شد. همانند معاملات سال گذشته زعفران نگین هم از نظر حجم و هم از نظر ارزش در بالاترین جایگاه معاملات ایستاد. 

در هفته ای که گذشت، ۳۵ هزار و ۵۷۷ قرارداد آتی زعفران نگین برای تحویل در سه سررسید اردیبهشت، تیر و شهریور ماه سال جاری با ارزش بیش از ۱۴۱ میلیارد و ۴۴۱ میلیون تومان معامله شدکه ۹۷ درصد حجم کل معاملات و ۹۶ درصد از ارزش کل معاملات را شامل می شد.

در سه سررسید فروردین، خرداد و مرداد ماه امسال نیز ۵۹۲ قرارداد آتی صندوق طلا در حالی منعقد شد که ارزش آن به ۵ میلیارد و ۲۶۷ میلیون تومان نزدیک شد و این دارایی پایه با کسب سهم ۲ درصدی از نظر حجم کل معاملات و ۴ درصدی از نظر ارزش معاملات جایگاه دوم را به دست آورد. 

معامله گران ۳۷۸ قرارداد آتی نقره را نیز برای تحویل در دو دوره فروردین و خرداد ۱۴۰۱ منعقد کردند و ارزش حدود ۷۸۲ میلیون تومان را رقم زد و سومین جایگاه به این دارایی پایه اختصاص یافت./کالاخبر

ارسال نظر

تازه ها