کد خبر 127813

طی دو ماه ابتدای ۲۰۲۲؛

طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران طی دو ماه ابتدای ۲۰۲۲ بیشترین میزان رشد در تولید فولاد را بین ۱۰ تولیدکننده برتر جهان کسب کرد. در این مدت تولید فولاد ایران رشد ۱۱.۸ درصدی را تجربه کرد و به ۵.۳ میلیون تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از ایمیدرو، در ماه های ژانویه و فوریه سال جاری میلادی مجموع تولید فولاد خام ایران به ۵.۳ میلیون تن رسید. همچنین طبق تخمین این انجمن، تولید فولاد کشورمان طی ماه فوریه نیز به ۲.۵ میلیون تن رسید که ۳.۷ درصد بیش از عملکرد مدت مشابه سال گذشته میلادی بوده است.

از سوی دیگر مجموع تولید ۶۴ عضو انجمن جهانی فولاد به ۲۹۹.۴ میلیون تن رسید که ۵.۵ درصد کمتر از عملکرد مدت مشابه سال ۲۰۲۱ بوده است. در مدت مورد اشاره چین با منفی ۱۰ درصد، برزیل با منفی ۵.۸ درصد، ترکیه با منفی ۵.۷ درصد، کره جنوبی با منفی ۲.۶ درصد و ژاپن با منفی ۲.۴ درصد در تولید فولاد مواجه شدند از سوی دیگر هند پس از ایران با افزایش ۶.۶ درصدی بیشترین رشد را کسب کرد و آلمان با ۱.۱ درصد، روسیه با یک درصد و امریکا با ۶ دهم درصد در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

میزان تولید چین به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده فولاد در جهان در دو ماه نخست ۲۰۲۲ به ۱۵۸ میلیون تن رسید. تولید فولاد امریکا به ۱۳.۴ میلیون، ژاپن به ۱۵.۱ میلیون، هند به ۲۰.۹ میلیون، کره جنوبی به ۱۱.۲ میلیون، آلمان به ۶.۵ میلیون، ترکیه ۶.۱ میلیون، برزیل به ۵.۶ میلیون و روسیه به ۱۲.۴ میلیون تن رسید.

ارسال نظر

تازه ها