کد خبر 127800

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان:

عبدالرضا شیخان گفت: برای دستیابی به ثبات نسبی و روند معقول قیمت در بازار سیمان باید برق و سوخت پایدار به صنعت سیمان اختصاص داده شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عبدالرضا شیخان، در خصوص راهکاری برای افزایش تولید سیمان در سال ۱۴۰۱، گفت: سال ۱۴۰۰ برای صنعت سیمان سال نسبتاً خوبی بود، زیرا سیمان وارد بورس کالا شد و از فروش سنتی به فروش بورسی ورود پیدا کرد که این امر یکی از موفقیت‌های صنعت سیمان در سال ۱۴۰۰ محسوب می‌شود.
 

وی افزود: التهابات در بازار سیمان به شرایط تأمین سوخت و برق کارخانه‌های تولید سیمان باز می‌گردد بنابراین هراندازه محدودیت زیاد باشد توان تولید و عرضه سیمان کاهش پیدا می‌کند و در نهایت قیمت‌ها در بازار دچار نوسان می‌شود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان بیان کرد: برای دستیابی به ثبات نسبی و روند معقول قیمت در بازار سیمان باید برق و سوخت پایدار به صنعت سیمان اختصاص داده شود.

شیخان اظهار کرد: امیدواریم در سال ۱۴۰۱ با سیاست‌های دولت سیزدهم و تأمین سوخت جایگزین از ابتدای سال جهت پر کردن ذخایر موجود دیگر مشکل سوختی در زمستان نداشته باشیم تا در صورت قطعی گاز از سوخت جایگزین استفاده کنیم تا تولید کاهش پیدا نکند.

وی در خصوص تأمین برق کارخانه‌های تولید سیمان بیان کرد: امیدواریم سیاست‌های دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۱ به گونه‌ای باشد که برق را به صورت مدیریت شده و پایدار به کارخانه‌های سیمان تخصیص دهیم./میزان
ارسال نظر

تازه ها