کد خبر 127647

امروز چهارشنبه ۱۰ فروردین، در بورس کالا، نزدیک ۱۴۳ هزار تن انواع کالا و محصول در سه رینگ صنعتی، پتروشیمی، فرآورده های نفتی و دو بازار فرعی و حراج باز عرضه میشود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، امروز در روز پایانی هفته نخست کاری فروردین سال ۱۴۰۱، تالارهای اصلی و فرعی بورس کالای ایران شاهد عرضه ۱۴۲ هزار و ۷۸۱ تن انواع کالا و محصول در دو بازار اصلی و فرعی خواهد بود. از کل میزان عرضه صورت گرفته، ۱۳۸ هزار و ۸۵۲ تن انواع محصول و کالا در سه تالار پتروشیمی، صنعتی و فرآورده های نفتی و بازار حراج باز و ۳ هزار و ۹۲۹ تن انواع محصول و کالا در بازار فرعی صورت می گیرد. در تالار فرعی انواع کالا و محصول توسط ۷ عرضه کننده (یک پالایشی، ۴ پتروشیمی و دو فولادی) روی رینگ خواهد رفت.

در بازار اصلی در سه تالار صنعتی، پتروشیمی و فرآورده های نفتی، ۳۲ تولیدکننده، انواع محصول و کالای خود را در روز پایانی هفته کاری نخست سال جدید روی رینگ می برند.

در تالار محصول های صنعتی، ۲۱ مجتمع فولادی، ۱۰۵ هزار و ۶۹۲ تن تیرآهن، شمش بلوم، میلگرد، نبشی و ناودانی را به روی رینگ خواهند برد. در تالار فرآورده های نفتی نیز دو پالایشی و یک روانکار، ۱۹ هزار و ۶۰ تن قیر و لوبکات سنگین را روی رینگ می‎برند. در تالار پتروشیمی ها نیز ۸ مجتمع پتروشیمی، ۷ هزار و ۷۷۰ تن انواع کالای پتروشیمی همچون آروماتیک ها، بنزن و سایر کالاها را عرضه میکنند.

در بازار حراج باز نیز ۶ هزار و ۳۳۰ تن انواع کالا همچون استایرن، اتیل هگزانول توسط سه پتروشیمی روی رینگ خواهد رفت./کالاخبر

ارسال نظر

تازه ها