کد خبر 127580

با پایان یافتن پذیره نویسی افزایش سرمایه دو شرکت فرهنگی، ورزشی استقلال و پرسپولیس، سازمان خصوصی‌سازی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد؛ عرضه رقابتی بلوک های مدیریتی این دو شرکت در فرابورس برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انتشار فراخوان عرضه بلوکهای مدیریتی سهام استقلال و پرسپولیس توسط سازمان خصوصی سازی سازمان خصوصی سازی با صدور فراخوانی از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی و شرکتهای صاحب صلاحیت و با سابقه دعوت کرد جهت انجام مذاکره و ارائه پیشنهادهای خود در راستای واگذاری سهام مدیریتی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به سایت سازمان و یا دفتر بازاریابی و واگذاری بنگاههای این سازمان مراجعه و یا مکاتبه نمایند.

به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی؛ با پایان یافتن پذیره نویسی افزایش سرمایه دو شرکت فرهنگی، ورزشی استقلال و پرسپولیس، سازمان خصوصی‌سازی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد؛ عرضه رقابتی بلوک های مدیریتی این دو شرکت در فرابورس برگزار خواهد شد.
 
بر این اساس از همه اشخاص و شرکت‌های صاحب صلاحیت که متقاضی خرید بلوکهای مدیریتی این دو باشگاه هستند دعوت می شود تا برای مذاکره و اطلاع از جزئیات و شرایط به سایت سازمان خصوصی سازی مراجعه و یا با دفتر بازاریابی و واگذاری بنگاههای این سازمان تماس حاصل کنند.
رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی دارا بودن اهلیت و صلاحیت لازم برای مدیریت این دو باشگاه مردمی را از مهمترین شرایط خرید بلوک های مدیریتی این دو باشگاه اعلام کرد و تصویب هیئت واگذاری را شرط لازم برای عرضه دانست.
شایان ذکر است استقلال و پرسپولیس بعد از وعده های متعدد مسئولان در دوره‌های مختلف، بالاخره در روز ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ بورسی شدند و از این پس معاملات خرید سهام آنها بعد از ثبت افزایش سرمایه انجام شده و بازگشایی نماد بر روی تابلوی فرابورس صورت می‌گیرد. ضمن اینکه  همه رویدادهای عمده و اطلاعات مالی این شرکت‌ها نیز روی سایت کدال افشا می‌شود.

بدیهی است مطابق قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، واگذاری سهام مدیریتی این دو شرکت نهایتاً بر اساس قیمت و شرایط تعیین شده توسط هیئت محترم واگذاری و با بررسی صلاحیتهای عمومی و تخصصی متقاضیان در چارچوب «دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیک) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری ها» صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر

تازه ها