کد خبر 126705

محمود الهی فرد، کارشناس حوزه بورس کالا گفت: عرضه کنندگانی که در بورس کالا پذیرش شوند، از معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی در رابطه با درآمد فروش‌های بورسی بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمود الهی فرد گفت: عرضه کنندگانی که در بورس کالا پذیرش شوند، از معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی در رابطه با درآمد فروش‌های بورسی بهره‌مند خواهند شد.

حال اگر شرکت پذیرفته شده در بورس کالا، در بورس اوراق بهادار نیز پذیرش شود، از ۱۰ درصد معافیت مالیاتی دیگر نیز برخوردار خواهد شد.

او می گوید: تشویقاتی هم برای شرکت‌های عرضه کننده و خریدار در بورس کالا از حیث معافیت از تشریفات مزایده و مناقصه وجود دارد که عمدتا  مورد توجه اشخاص دولتی و شبه دولتی است.  افزایش دو برابر معافیت های مالیاتی و کاهش هزینه های تامینِ سرمایه در گردشِ عرضه کنندگان و تولیدکنندگان، انگیزه آن ها را برای عرضه در بورس کالا بیشتر می کند.

طبق ماده ۶ قانون توسعه ابزار‌ها و نهاد‌های مالی جدید، معادل ده درصد (۱۰%) از مالیات بر درآمد حاصل از فروش کالا‌هایی که در بورس‌های کالایی پذیرفته شده و به فروش می‌رسد و ده درصد (۱۰%) از مالیات بر درآمد شرکت‌هایی که سهام آن‌ها برای معامله در بورس‌های داخلی یا خارجی پذیرفته می‌شود و پنج درصد (۵ %) از مالیات بر درآمد شرکت‌هایی که سهام آن‌ها برای معامله در بازار خارج از بورس داخلی یا خارجی پذیرفته می‌شود، از سال پذیرش تا سالی که از فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در این بورس‌ها و یا بازار‌ها حذف نشده اند با تایید سازمان بورس و اوراق بهادار بخشوده می‌شود./باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها