کد خبر 126367

بررسی آماری بازار مالی بورس کالا در هفته دوم اسفند

در معاملات بازار مالی بورس کالا در هفته گذشته، تعداد ۱۵ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۸۹۸ گواهی سپرده کالایی به ارزش تقریبی یک هزار و ۵۵۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال مورد معامله گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در معاملات هفته دوم اسفند در بازار گواهی سپرده کالایی، سیمان از نظر حجم معاملات و سکه از نظر ارزش معاملات صدرنشین شدند.

در معاملات بازار مالی بورس کالا در هفته گذشته، تعداد ۱۵ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۸۹۸ گواهی سپرده کالایی به ارزش تقریبی یک هزار و ۵۵۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال مورد معامله گرفت.

بدین ترتیب در هفته منتهی به ۱۳ اسفند، معامله گران در نمادهای گواهی سپرده سیمان، ۱۳ میلیون و ۲۴۲ هزار ورقه بهادار مبتنی بر کالا را به فروش رساندند که ارزش آن بالغ بر ۸۲.۴ میلیارد ریال شد. دارایی مذکور با این حجم معاملاتی و کسب سهم ۸۳ درصدی توانست بدون رقیب، عنوان نخست از نظر حجم کل معاملات را به دست آورد.

معامله یک میلیون و ۹۲۴ هزار و ۹۸۳ گواهی سپرده زعفران نگین نیز به ارزش بیش از ۶۵۰ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال رسید و این دارایی پایه از نظر حجم و ارزش معاملات در مقام دوم جای گرفت.

همچنین تعداد ۶۸۸ هزار و ۱۰۰ گواهی سپرده سکه طلا با ارزش بیش از ۸۱۶ میلیارد ریال دادوستد شد و ۵۳ درصد از ارزش کل معاملات در اختیار این دارایی پایه قرار گرفت.

ارزش معامله ۴ هزار و ۴۴۰ گواهی سپرده برنج طارم نیز به محدوده  ۲.۸ میلیارد ریال رسید.

در هفته دوم اسفند همچنین، ۳۷۵ گواهی سپرده کالایی بر پایه ۴ دارایی زیره سبز، پسته فندقی، کشمش و نخود مورد معامله قرار گرفت که ارزش آن به بیش از ۳۳۵ میلیون ریال رسید./کالاخبر

ارسال نظر

تازه ها