کد خبر 124772

برای نخستین بار،

مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس، تدوین منشور اخلاقی مدرسین بازار سرمایه کشور را گامی در راستای ساماندهی و توسعه آموزش به عنوان بازوی کمکی بازار سرمایه عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس، حمید اسکندری، در نشست خبری "منشور اخلاقی مدرسان بازار سرمایه" گفت: در دیدار فعالان بازار سرمایه با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درخواست هایی مبنی بر ساماندهی آموزش و فعالیت در فضای مجازی با توجه به تجربیات چندین سال گذشته عنوان شد.
وی با اشاره به رشد تعداد سهامداران بورسی طی دو سال اخیر، تصریح کرد: تدریس و تحلیل هایی طی این مدت در فضای مجازی دیده می شد که گاه صحت آنها مورد تایید نبود و فرد منتشر کننده نیز، مسئولیتی برای پاسخگویی نداشت. بر این اساس فعالان بازار سرمایه جلسات متعددی در جهت ساماندهی آموزش مدرسان بازار سرمایه برگزار کردند.
مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس بیان کرد: رویه سابق به گونه ای بود که موسسه برگزار کننده دوره آموزشی به عنوان مدرس ثبت می شدند اما هم اکنون موسسه حقوقی از بانک اطلاعاتی حذف می شود و اسامی افراد حقیقی در بخشی که تخصص دارند توسط شرکت توسعه مدیریت و آموزش، در بانک اطلاعاتی جمع آوری و درج می شود.
اسکندری با اشاره به این اینکه کمیته ای متشکل از فعالان بازار تشکیل خواهد شد، گفت: قرار است برای احراز هویت مدرسان، کمیته ای متشکل از فعالان بازار تشکیل شود و تایید صلاحیت و افزوده شدن تعداد مدرسان بر عهده آن کمیته باشد.
مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس خاطرنشان کرد: افراد با مراجعه به وب سایت شرکت توسعه مدیریت و آموزش www.semedco.ir می توانند فرم عضویت در بانک اطلاعاتی موجود را تهیه و ثبت نام کنند تا پس از بررسی مشخصاتشان، در صورت تایید صلاحیت نامشان در لیست مدرسین بازار قرار بگیرد.

 

ارسال نظر

تازه ها