کد خبر 122006

در ۸ ماهه سال جاری، تولید در ۲۱ ردیف از محصولات صنعتی و معدنی افزایش یافته است و گروه کامیون، کامیونت و کشنده با رشد ۸۰.۷ درصدی در صدر این آمار قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی آمار تولید محصولات منتخب صنعتی و معدنی (مقدماتی) در ۸ ماهه سال جاری نشان‌دهنده افزایش تولید در ۲۱ ردیف از این محصولات است و گروه کامیون، کامیونت و کشنده با رشد ۸۰.۷ درصدی در صدر این آمار قرار دارد.

به دنبال استمرار اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های این وزارتخانه و تلاش و همت واحدهای تولیدی، رشد تولید در ۲۱ محصول منتخب صنعتی طی ۸ ماهه سال به ثبت رسید.

بر اساس گزارشات مربوطه، در این مدت بیشترین آمار تولید مربوط به ردیف محصولات « کامیون، کامیونت و کشنده»، « روغن ساخته شده نباتی»، « ماشین لباسشویی»، «شمش آلومینیوم» و « چرم» بوده است.

همچنین در این مدت بیش از ۵۸۹ هزار و ۴۰۰ دستگاه انواع سواری، ۴۸ هزار و ۷۷۵ دستگاه وانت، یک هزار و ۳۸۸ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون، ۴۴۹ دستگاه کمباین و ۱۲ هزار و ۷۵۷ دستگاه تراکتور در کشور تولید شده است که در بخش تولید کمباین نسبت به مدت مشابه سال ۹۹، رشد ۱۷.۲ درصدی ثبت شده است.

در گزارش مذکور تعداد لوازم خانگی تولید شده در بازه زمانی ۸ ماهه امسال، بیش از ۳ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۷۰۰ دستگاه (افزایش ۸.۵ درصدی تولید) اعلام شده است که سهم یخچال و فریزر بیش از یک میلیون و ۴۳۸ هزار دستگاه (رشد تولید ۷.۲ درصدی) و سهم ماشین لباسشویی بیش از ۹۰۷ هزار دستگاه (رشد تولید ۲۵.۷درصدی) بوده است.

بخش دیگر این گزارش به رشد ۳ درصدی تولید محصولات پتروشیمی (تولید ۴۱.۹ میلیون تُنی این محصولات) اشاره کرده است.

این در حالی است در بخش کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی، فولاد و سیمان به دلیل محدودیت‌های تحمیل شده به این صنایع بخاطر موضوع سوخت و برق به ترتیب ۳.۱ درصد و ۱۰.۶ درصد کاهش تولید داشته است.

در این گزارش همچنین میزان تولید کاتد مس، ظروف چینی و شیشه جام در این بازه زمانی را به ترتیب بیش از ۲۰۲ هزار تن، ۴۰.۵ هزار تن و ۸۸۴.۴ هزار تن عنوان شده است که نشان‌دهنده رشد ۶.۲ درصدی تولید کاتد مس، افزایش نزدیک به ۱۲.۸ درصدی تولید ظروف چینی و رشد ۱۹.۶ درصدی تولید شیشه جام نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ است.

همچنین در مدت ۸ ماهه امسال ۳۶۰ هزارتن شمش آلومینیوم تولید شد که رشد ۲۴.۸ درصدی داشته است/شاتا

ارسال نظر

تازه ها