کد خبر 120932

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس خبر داد:

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، از برنامه‌های این سازمان در راستای تسهیل و ترغیب سهامداران خُرد به سرمایه‌گذاری غیر مستقیم در بورس خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سهامی با نگاه بلندمدت انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار بااقتصاد، رضا نوحی، در نشست خبری معرفی صندوق اهرمی کاریزما که در شرکت بورس تهران برگزار شد، افزود: روند بازار سرمایه در جریان است و ابزارسازی و توسعه بازار بدون توجه به اتفاقات، ادامه دارد و زمینه‌ها و زنجیره‌های لازم توسعه‌ای را فراهم می‌کنیم.

مدیر نظرت بر نهادهای مالی سازمان بورس، اظهار کرد: در ماه‌های اخیر سرمایه‌گذاران بازار سهام با ریسک‌پذیری بالاتر در کسب بازدهی و نتیجه بهتر مواجهند و طبق آمارهای رسمی، صندوق‌های سهامی در حفظ ارزش دارایی و اُفت کم‌تر دارایی‌های سهامداران، نقش بسزایی دارند.  برای نمونه، در بازه زمانی 9 سال از 90 تا 98، متوسط بازدهی صندوق‌ها سهامی حدود 2010 درصد بوده است.

نوحی در پاسخ به این پرسش خبرنگار بااقتصاد، مبنی بر این‌که آیا آماری برای متوسط بازدهی صندوق‌ها در یک‌ونیم سال گذشته که بازار با رکود فرسایشی مواجه بوده است، وجود دارد، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها با نگاه بلندمدت انجام می‌شود و در زمان رکود بازار نیز، صندوق‌ها اُفت کمتری را نسبت به ریزش شاخص، ثبت کرده‌اند.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، ادامه داد: سازمان بورس برنامه‌های توسعه ابزارها را برای سهامداران عدالت که روش غیر مستقیم سرمایه‌گذاری برگزیده‌اند در دست بررسی دارد و تسهیلاتی را برای صندوق‌های سهامی و اهرمی در این زمینه ارایه می‌دهد.

وی همچنین از فعالان و مدیران صندوق‌ها خواست تا اگر طرح و برنامه‌ای برای تسهیل و ترغیب سهامداران خُرد به سرمایه‌گذاری غیر مستقیم دارند، ارایه دهند و تصریح کرد: سازمان بورس در این زمینه همکاری و تعامل لازم را برای اجرای این طرح‌ها انجام خواهد داد.

خبرنگار: مولود غلامی

 

ارسال نظر

تازه ها