کد خبر 119458

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به اینکه امسال مدیریت‌ بهتری صورت گرفت گفت: بازار سیمان فعلاً دچار مشکل نشده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عبدالرضا شیخان، در خصوص وضعیت گازرسانی به کارخانه‌های تولید سیمان، گفت: در زمستان گاز کارخانه‌های سیمان به دلیل گازرسانی به مصارف خانگی مقداری کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر تعدادی از کارخانه‌های سیمان واقع در شمال، شمال شرق و شمال غرب دچار قطعی گاز شده‌اند. زیرا در این مناطق فشار گاز کاهش پیداکرده بنابراین برای گازرسانی به مصارف خانگی قطعی گاز کارخانه‌های سیمان صورت گرفته است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: در سال جاری مقداری مدیریت‌شده پیش رفتند به‌طوری‌که سوخت مازوت، سوخت دوم را برای ۱۰ الی ۱۵ روز کاری تأمین کرده‌اند و دیگر مثل سال گذشته با قطعی گاز، تولید سیمان متوقف نمی‌شود.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر فعلاً می‌توانیم تولید کلینکر را داشته باشیم، ولی به دلیل استفاده و حمل مازوت هزینه‌ها بسیار افزایش پیداکرده که بر قیمت تمام‌شده سیمان نیز تأثیرگذار است و ما را دچار مشکل می‌کند، ولی بازار سیمان فعلاً دچار مشکل نشده است.

شیخان بیان کرد: در حال محاسبه هستیم تا بتوانیم قیمت تمام‌شده را که بر اساس قیمت‌های جدید انرژی و مواد اولیه افزایش پیداکرده است مقداری تعدیل کنیم.

وی در خصوص عرضه سیمان در بورس کالا گفت: از روز گذشته حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیمان برای هفته جاری باقیمت پایه‌ای که اعلام شد عرضه‌شده است.​/میزان

ارسال نظر

تازه ها