کد خبر 118809

بررسی سبد سهام عدالت نشان می‌دهد از دوران اوج بورس که اوایل مرداد سال گذشته بود تاکنون، ارزش سهام این سبد با افت 38 درصدی همراه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سهام عدالت به عنوان نوعی دارایی در اختیار بخش قابل توجهی از مردم قرار گرفته است و بسیاری از افراد نیز به همین دلیل هر روز در حال پیگیری اخبار و حاشیه‌های مربوط به آن هستند.

از سال 84 که سهام عدالت وارد ادبیات اقتصادی کشور شد، تا کنون ارزش سبد این سهام بارها و بارها افزایش و کاهش یافته است. سهامداران سهام عدالت نیز در چند سال گذشته در حال دریافت سود سهام عدالت بودند که دولت دوازدهم تصمیم گرفت، این سهام را آزادسازی کند.

ریزش بازار سرمایه در مردادماه سال گذشته هم علت کاهش قیمت نمادهای سهام عدالت بود و هم معلول آن. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان ازادسازی بدون برنامه و عدم مدیریت سبد سهام عدالت یکی از دلایل ریزش بورس در مرداد سال 99 بوده است.

در حال حاضر سبد سهام عدالت نسبت به دوره اوج قیمت‌ها با افت 6 تا 14.5 میلیون تومانی مواجه شده است. یعنی در حال حاضر نسبت به ابتدای مرداد سال گذشته ارزش سهام عدالت افت 38 درصدی را تجربه کرده است.

بررسی‌های صورت گرفته بر روی سبد سهام عدالت مشخص می‌کند ارزش این سهام نسبت به هفته پیش حدود 2.16 درصد افزایش یافته است. در این مدت بازار سرمایه نیز با رشد 4 درصدی مواجه شده است.

سهام عدالت 409 هزار تومانی، 492 هزار تومانی، 532 هزار تومانی و 1 میلیون تومانی نسبت به هفته پیش از آن به ترتیب با رشد 203 هزار تومانی، 244 هزار تومانی، 364 هزار تومانی و 497 هزار تومانی روبرو شده است.

در حال حاضر سهام عدالت در برگه‌های مختلف به میزان 9 میلیون و 640 هزار تومان، 11 میلیون و597 هزار تومان، 12 میلیون 540 هزار تومان و 23 میلیون و 572 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است./فارس 

 

ارسال نظر

تازه ها