کد خبر 118491

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد؛

علی صالح آبادی گفت: نباید این نگاه حاکم باشد که بازار سرمایه و پول رقیب یکدیگرند و زبان مشترکی ندارند و امروز خوشبختانه در این خصوص، بین ارکان اقتصادی کابینه دولت به ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی اتفاق نظر وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در نشست مشترک با وزیر اقتصاد و اعضای هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تشکیل کمیته مشترک بانک مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار به توسعه همکاری‌های مشترک بازارهای پولی و مالی، ثبات در بازارها و ایجاد ظرفیت‌های جدید کمک می‌کند؛ چراکه بازار پول و سرمایه نه رقیب، بلکه مکمل یکدیگرند.

صالح آبادی افزود: هماهنگی در اتخاذ سیاست‌های بازار پول و سرمایه یک ضرورت است. سیاست‌های پولی بانک مرکزی با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و در نهایت در شورای پول و اعتبار جمع‌بندی می‌شود و در این مسیر نگاه جامعی به بازارهای مختلف کشور به ویژه بازار سرمایه وجود دارد.

رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: نباید این نگاه حاکم باشد که بازار سرمایه و پول رقیب یکدیگرند و زبان مشترکی ندارند و امروز خوشبختانه در این خصوص، بین ارکان اقتصادی کابینه دولت به ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی اتفاق نظر وجود دارد.

وی تاکید کرد: با ایجاد این شورا، می‌توان هماهنگی بین اجزاء مختلف بازار مالی، به ویژه بازار پول و سرمایه در کشور را ارتقاء داد و شرایط کنونی، زمان بسیار مناسبی برای تأسیس شورای ثبات مالی و ارتقاء این همکاری‌ها است.

صالح آبادی با تاکید بر این نکته که بازار سرمایه، یک بازار تخصصی است گفت: بازار سرمایه باید به دور از سیاست زدگی و در یک فضای پیش بینی پذیر و مبتنی بر رویکردهای تخصصی، مسیر رو به رشد خود را ادامه دهد.

ارسال نظر

تازه ها