کد خبر 118372

«خودرو»، «سهامداران خودرویی» و «خودروسازان» این‌روزها نقل محافل بورسی شده‌اند. گرچه خودروسازان داخلی طی یک دهه اخیر در صدر صنایع زیان‌ده قرار دارند اما سهام‌شان همواره جزو سهم‌های پرطرفدار بوده است و به‌اصطلاح «لیدر بورس تهران» محسوب می‌شوند.

 از زمستان 98 تا تابستان 99 که بازار سرمایه با اقبال عمومی و گسترده حقیقی‌ها مواجه شد، این سهم‌ها نیز به سرعت رشد کردند و با افزایش قیمت مواجه شدند اما پس از آن و طی یک‌ونیم سال گذشته، همراه با رکود بورس، سهام خودرویی‌ها نیز به‌شدت افت کرد و سهامداران خُرد مانند خودروسازان، با حجم بزرگی از زیان انباشته مواجه شدند. مدیریت جدید سازمان بورس اوراق بهادار با توجه به این چالش بزرگ بازار سرمایه، در یک‌ماه گذشته تلاش دارد تا با رویکرد جدید، خودرو را از بند شمول قیمت‌گذاری دستوری خارج کند و درهمین راستا، وزیر اقتصاد نیز به‌عنوان رییس شورای عالی بورس، همسو با سیاست‌های هیات‌مدیره سازمان بورس، اقداماتی انجام داده است.

یکم- نامه انتقادی مجید عشقی، رییس سازمان بورس اوراق بهادار به فاطمی امین، وزیر صنعت مبنی بر خروج خودرو از طرح قیمت‌گذاری دستوری و حذف گَپ قیمتی خودرو از کارخانه تا بازار به‌نفع خودروسازان. عشقی در این نامه آورده است: باتوجه به جایگاه صنعت خودرو در بازار سرمایه و حضور سرمایه‌گذاران و فعالان بی‌شمار این صنعت، سیاست‌های قیمت‌گذاری خودرو از سوی شورای رقابت که در سال‌های اخیر اعمال شده، زیان‌ سنگینی را به سهامداران صنعت خودرو در بورس تحمیل کرده است. رویکرد الزامی ستاد تنظیم بازار و شورای رقابت برای شرکت‌های خودروساز تحت عنوان تنظیم بازار خودرو و پیش‌فروش مقطعی خودرو با قیمت‌های قطعی و غیر منطقی، همچنین تاخیر در اعطای مجوز افزایش نرخ محصولات، خسارت‌های بزرگی به شرکت‌های خودروساز وارد می‌کند، چنانچه صورت‌های مالی حسابرسی‌شده شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا در سال 99 نشان می‌دهد که این دو خودروساز بزرگ داخلی، مجموعا بیش از 20 هزار میلیارد تومان زیان خالص ثبت کرده‌اند و زیان انباشته این دو شرکت نیز بیش از 45 هزار میلیارد تومان طی سال‌های اخیر بوده است! رییس سازمان بورس در ادامه این نامه به وزیر صنعت پیشنهاد داد که موضوع قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت را با توجه به خروج شمول نهاده‌های تولید صنعت خودور و قطعات از نرخ‌گذاری دولتی، دوباره مورد بررسی قرار دهد و خودور هم مانند سایر محصولات صنعتی ازجمله فولاد و پتروشیمی از بند قیمت‌گذاری دستوری رها شود. به‌این‌ترتیب و در صورت اجرای این طرح، از ادامه زیان‌های شرکت‌های خودروساز در آینده و با توجه به شرایط تورمی کشور، جلوگیری می‌شود.

دوم-رییس سازمان بورس، هفته گذشته و در یک برنامه تلویزیونی، صراحتا از شیوه قیمت‌گذاری و فروش خودرو در کشور انتقاد و از سهامداران خُرد این صنعت که در یک‌سال گذشته ضررهای هنگفتی را متحمل شدند، حمایت کرد.عشقی که گویا یکی از محورهای برنامه‌های اجرایی خود را در سمت ریاست سازمان بورس بر حذف قیمت‌گذاری دستوری خودرو قرار داده است، در ادامه این برنامه، گفت که روش فعلی قیمت‌گذاری و فروش خودرو تقریبا مورد قبول هیچ کس نیست؛ نه خودروساز، نه مصرف کننده و نه حتی دولت! هیچ‌کدام از وضعیت فعلی منفعت نمی‌برند. سهامداران خودرویی هم از وضعیت فعلی ناراضی هستند و ضرر زیادی متحمل شده‌اند. رییس سازمان بورس، همچنبین خبر داد که گویا تصمیم‌هایی در این زمینه گرفته و اجرا خواهد شد. افزایش منطقی نرخ خودرو از کارخانه و حذف طرح پیش‌فروش خودرو، مهم‌ترین بخش از تصمیم‌هایی است که احتمالا بزودی اجرا خواهد شد.

سه- در همین‌راستا احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و رییس شورای عالی بورس نیز هم‌سو با نظر رییس سازمان بورس، در نشست هفته گذشته با فعالان بزرگ بازار سرمایه، خبر از حذف قیمت‌گذاری‌های مضر برای صنایع بورسی داد و گفت که بزودی نظام قیمت‌گذاری خودرو در وزارت صنعت تغییر خواهد کرد.

چهار- خبر عرضه خودروهایی که مشمول قیمت‌گذاری نیستند در بورس کالا، نخستین گام رییس سازمان بورس برای آزادسازی پله‌ای قیمت خودرو محسوب می‌شود که جواد جهرمی، معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران، آن را اعلام کرد. به گفته جهرمی عرضه خودرو در بورس کالا کلید خورده است و خودرو‌هایی که مشمول قیمت‌گذاری نیستند منعی برای عرضه در بورس کالا ندارند و مذاکراتی برای عرضه این خودرو‌ها در بورس کالا انجام شده است. گروه خودروسازی بهمن، جزو نخستین شرکت‌های خودرویی محسوب می‌شود که 90 درصد از محصولات‌ را در بورس کالا عرضه خواهد کرد.

خبرهای حمایتی خودرویی در روزهای اخیر، روی سهام این گروه در بورس تهران نیز تاثیر بسیار مثبتی گذاشته و اقبال خریداران را به همراه داشته است. این سیگنال‌های مهم و مثبت که حقیقی‌های بورس را به صف خرید سهم‌های خودرویی کشانده و بر روند معاملات سایر صنایع و گروه‌های بورسی نیز تاثیر گذاشته، همچنان قدرت لیدری بازار را برای این صنعت حفظ کرده است.

 

مولود غلامی- روزنامه‌نگار بازار سرمایه

 

ارسال نظر

تازه ها