کد خبر 116622

فرآیند تحویل در قراردادهای آتی نقره تحویل مهر ماه ۱۴۰۰ در روز دوشنبه هفته آینده ۲۶ مهر ماه جاری انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای زمان انجام فرآیند تحویل قرارداد آتی نقره سررسید مهر ماه ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

براساس این اطلاعیه، فرآیند تحویل در قراردادهای آتی نقره تحویل مهر ماه ۱۴۰۰ در روز دوشنبه هفته آینده ۲۶ مهر ماه جاری انجام خواهد شد.

براساس این اطلاعیه، کلیه مشتریان فروشنده و خریدار دارای موقعیت تعهدی باز، موظفند طبق ضوابط اعلام شده جهت انجام فرآیند تحویل اقدام کنند. گفتنی است، هر قرارداد آتی نقره شامل ۱۰۰ گرم از این محصول به صورت ساچمه گرانول با درجه خلوص حداقل ۹۹۹ است.

در این اطلاعیه اشاره شده است که صرفا آن دسته از دارندگان موقعیت فروش امکان ورود به فرآیند تحویل قرارداد آتی نقره را دارند که مطابق قوانین و مقررات مالیاتی کشور در سامانه نظام مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کرده و دارای گواهی مربوطه باشند. از این رو کارگزار فروشنده موظف است حداکثر تا سه روز کاری قبل از آخرین روز معاملاتی یعنی روز پنج شنبه ۲۲ مهر ماه لیست مشتریان فروشنده دارای گواهینامه ثبت نام نظام مالیات بر ارزش افزوده را به همراه مدارک مربوطه به بورس ارسال کند.

همچنین کلیه مشتریان فروشنده موظفند دو روز کاری قبل از سررسید مهر ماه ۱۴۰۰ یعنی روز شنبه ۲۴ مهر ماه و براساس تعیین وقت قبلی اقدام به تحویل نقره به باجه معرفی شده از سوی بانک آینده شعبه مستقبل مرکزی، کنند. تحویل نقره نیز به صورت ۱۰۰ گرم یا مضربی از ۱۰۰ گرم خواهد بود.

سایر ضوابط تحویل قراردادهای آتی نقره سررسید مهر ۱۴۰۰ در لینک زیر قابل مشاهده است:

دانلود فایل
ارسال نظر

تازه ها