کد خبر 116061

شرکت بورس اوراق بهادار درباره وجود ماینرها در زیرزمین این شرکت شفاف‌سازی خود را راهی کدال کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت بورس اوراق بهادار در یک شفاف‌سازی آورده است:

 پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر وجود دستگاه استخراج رمزارز در شرکت بورس اوراق بهاد به استحضار می رساند با توجه به اخبار منتشره در خصوص برخی فعالیت های مغایر با موضوع فعالیت شرکت بورس اوراق بهادار تهران، موارد ذیل را به استحضار سهامداران و ذینفعان محترم می‌رسانیم:

 1- در هیات مدیره وقت و هیات مدیره حاضر هیچگونه دستورجلسه یا مصوبه ای مبنی بر فعالیت در حوزه رمزارزها اعم از استخراج یا معاملات وجود نداشته است. 

2- تجهیزات خریداری شده بر اساس مصوبات کمیته ساختمان تحت عنوان "سرورهای پردازشگر مورد نیاز مرکز داده" بوده است که کاربرد چندگانه تجهیزات مذکور موجبات سوء استفاده از این ابهام و نهایتا قصور یا تقصیر مجریان را فراهم نموده که مراتب رسیدگی انضباطی به موضوع توسط هیات مدیره و نهاد ناظر در دست پیگیری می‌باشد.

3- یادداشت‌های همراه صورت‌های مالی و گزارش حسابرس و بازرس قانونی موید آنست که اتفاق صورت گرفته بسیار محدود بوده و مطلقا مصداق "ضرر و زیان سهامداران" نیست. 

4- فعالیت صورت گرفته هیچ گونه خللی در روند عادی فعالیت و انجام وظایف بورس اوراق بهادار تهران و نیز روال عادی معاملات ایجاد نکرده است.

5- هیات مدیره در حال بررسی‌ ابعاد اتفاق به وقوع پیوسته از زوایای فنی و مالی بوده که با شفاف تر شدن موضوع، موارد متعاقباً به اطلاع کلیه سهامداران و ذینفعان خواهد رسید.

ارسال نظر

تازه ها