کد خبر 115862

در نیمه نخست امسال؛

در نیمه نخست امسال بیش از ۲.۶ میلیون تن محصول به ارزش ۶۴ هزار میلیارد تومان در تالار محصولات پتروشیمی مورد معامله قرار گرفت به طوری که حجم معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افت ۵ درصدی روبه رو شد اما ارزش معاملات ۹۹ درصد رشد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی آمار معاملات بورس کالای ایران در نیمه نخست امسال بیانگر آن است که بیش از ۲.۶ میلیون تن انواع محصول به ارزش ۶۴ هزار میلیارد تومان در تالار محصولات پتروشیمی مورد معامله قرار گرفته است.

در نیمه نخست امسال بیش از ۲.۶ میلیون تن محصول به ارزش ۶۴ هزار میلیارد تومان  در تالار محصولات پتروشیمی مورد معامله قرار گرفت به طوری که حجم معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افت ۵ درصدی روبه رو شد اما ارزش معاملات ۹۹ درصد رشد کرد.

معاملات محصولات پتروشیمی به تفکیک قراردادها نشان می دهد که در نیمه نخست امسال بیش از ۱.۹ میلیون تن محصول به ارزش ۴۸ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی ، ۶۱۵ هزار تن محصول به ارزش ۱۵ هزار میلیارد تومان به صورت سلف و ۱۰ هزار تن محصول نیز به صورت نسیه به فروش رفت.

در تالار محصولات پتروشیمی در نیمه نخست امسال بیش از ۸۴۹ هزار تن محصول شیمیایی به ارزش ۱۲ هزار میلیارد تومان و ۱.۷ میلیون تن محصول پلیمری به ارزش بیش از ۵۱ هزار میلیارد تومان داد و ستد شد.

همچنین در نیمه نخست امسال بیش از هزار تن گازها و خوراک ها به ارزش ۱۲ هزار میلیارد تومان معامله شد که با رشد ۳۹ درصدی حجم و ۲۸۵ درصدی ارزش معاملات رو به رو شد./نیپنا

 

 

ارسال نظر

تازه ها