کد خبر 115651

سازمان بورس پس از دریافت مجوزهای لازم از اجرایی شدن محیط آزمون (سندباکس) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار از ابلاغ دستورالعمل اجرایی محیط‌های آزمون (سندباکس) بازار سرمایه خبر داد.
حمید حسن‌آبادی توضیح داد: سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای مسئولیت تنظیم‌ گری خود و در راستای ساماندهی به ایده‌های نوآورانه مرتبط به بازار سرمایه اقدام به راه‌اندازی سندباکس کرد تا از این طریق شرایطی مانند محیط عملیاتی بازار برای طرح‌هایی که تاکنون مقررات و دستورالعملی برای آنها تدوین نشده فراهم شود. براین اساس، نهاد ناظر پس از بررسی ابعاد گوناگون طرح مورد نظر، در جهت تنظیم آن که می‌تواند ابزار جدید معاملاتی، بازار جدید، نهاد جدید یا راهکاری جدید برای حل یکی از چالش‌های بازار باشد، اقدام می‌کند.
مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس افزود: در این راستا سازمان بورس در اردیبهشت ماه سال جاری مجوز و مصوبه لازم به منظور راه‌اندازی محیط آزمون (سندباکس) را از شورای عالی بورس دریافت کرد؛ در مرحله بعد موفق به اخذ موافقت اصولی از کارگروه مدیریت یکپارچه و هماهنگی محیط‌های آزمون وزارت امور اقتصاد و دارایی در خرداد ماه شد؛ در گام بعد دستورالعمل اجرایی سندباکس بازار سرمایه تدوین و در تیر ماه امسال در هیات مدیره سازمان مطرح و تصویب شد. اکنون نیز بعد از اعمال نقطه نظرات اعضای محترم هیات مدیره، دستورالعمل اجرایی سندباکس بازار سرمایه تکمیل و از این طریق ابلاغ می شود.
حسن آبادی عنوان کرد: با ابلاغ این دستورالعمل متقاضیانی که ایده‌های نوآورانه در حوزه بازار سرمایه دارند، می‌توانند طرح‌های خود را که باید با شرایط مندرج در ماده ۶ دستورالعمل مطابقت داشته باشند به دبیرخانه شورای راهبری سندباکس بازار سرمایه، مستقر در مدیریت فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.

برای دریافت متن دستورالعمل اجرایی محیط‌های آزمون (سندباکس) بازار سرمایه در پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه اینجا را کلیک کنید. کانال‌های ارتباطی و نحوه ارسال درخواست ها به دبیرخانه شورای راهبری سندباکس بازار سرمایه زودی اطلاع رسانی خواهد شد./سنا 

ارسال نظر

تازه ها