کد خبر 115310

عضو کمیسیون عمران مجلس:

حسین زهی گفت: عرضه مصالح ساختمانی در بورس کالا برای پروژه‌های بزرگی چون ساخت یک میلیون دستگاه آپارتمان، برای شفاف سازی قیمت مصالح قابل توجه خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عضو کمیسیون عمران مجلس برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی مورد نظر دولت از بازار سرمایه در حوزه تامین مالی و همچنین عرضه مصالح ساختمانی در بورس کالا به منظور کشف واقعی قیمت در تقابل عرضه و تقاضا استفاده خواهد شد؛ در این میان شفاف سازی مبادلات مصالح ساختمانی در بورس کالا از ایجاد بازار مکاره و شکل گیری فساد در مبادلات جلوگیری می کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به سنا گفت: برای ساخت یک میلیون مسکن در هر سال که از اساسی‌ترین نیازهای مردم کشور به شمار می‌آید، وزارتخانه‌های صمت، امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی و وزارت نفت همکاری خواهند کرد.

اسماعیل حسین زهی بیان کرد: در کنار تلاش برای هماهنگ کردن سیستم بانکی به منظور تخصیص تسهیلات برای طرح مورد نظر، استفاده از زیرساخت‌های بازار سرمایه هم برای تامین مالی این طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

نماینده مردم خاش در مجلس تصریح کرد: عرضه مصالح ساختمانی در بورس کالا برای پروژه‌های بزرگی چون ساخت یک میلیون دستگاه آپارتمان، برای شفاف سازی قیمت مصالح  قابل توجه خواهد بود.

وی گفت: یکی از کارکردهای بازار سرمایه، کشف قیمت براساس عرضه و تقاضا است و ایجاد بستر عرضه مصالح ساختمانی در بازار سرمایه در مقیاس کلان می‌تواند تأثیر قیمتی خود را داشته و از ایجاد بازار مکاره جلوگیری کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مهمترین مزیت بورس کالا تشکیل بستری شفاف برای کشف نرخ واقعی یک محصول بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا است و این مزیت می تواند مورد استقبال بسیاری از سرمایه گذاران قرار گیرد.

به گفته حسین زهی؛ با عرضه مصالح ساختمانی در بورس کالا، شاهد منطقی شدن و حتی کاهش قیمت محصولات در تقابل عرضه های مطلوب در برابر تقاضا خواهیم بود. با این اقدام مصالح ساختمانی بر اساس وضعیت بازار و میزان عرضه و تقاضا کشف قیمت خواهد شد و طی سال های اخیر به دلیل فعالیت دلالان و سودجویان، قیمت مصالح ساختمانی بالا رفته بود که امید است با عرضه مستمر این محصولات در بورس، جلوی این اقدامات گرفته شود.

نماینده مردم خاش در مجلس خاطر نشان کرد: بازار سرمایه به عنوان یکی از بهترین حوزه‌ها برای جذب نقدینگی در جامعه و هدایت آن به سوی تولید به شمار آمده و مجلس شورای اسلامی نیز حمایت‌های خود را از این بازار اعلام کرده است./سنا

ارسال نظر

تازه ها