کد خبر 113968

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس:

میثم فدایی گفت: از این میزان، ۳۷۰ هزار میلیارد تومان به صندوق‌های با درآمد ثابت تعلق دارد. صندوق‌های سهامی نیز ۶۲ هزار میلیارد تومان از این حجم را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از بازار سرمایه، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: حجم صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی به حدود ۵۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میثم فدایی گفت: از این میزان، ۳۷۰ هزار میلیارد تومان به صندوق‌های با درآمد ثابت تعلق دارد. صندوق‌های سهامی نیز ۶۲ هزار میلیارد تومان از این حجم را به خود اختصاص داده اند.

وی اضافه کرد: صندوق‌های بازارگردانی نیز اکنون حجمی حدود ۹۲ هزار میلیارد تومان دارند که این میزان نسبت به دی ماه سال گذشته با حدود ۴۴ درصد رشد مواجه بوده است.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به صندوق‌های کالایی، غالب این صندوق‌ها را مربوط به صندوق‌های طلا دانست و افزود: حجم این صندوق‌ها اکنون به بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است. بعد از ابلاغیه اسفند ماه سال ۱۳۹۹ سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر خرید سهام به صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت (افزایش حد نصاب)، این صندوق‌ها در ۵ ماه اخیر چیزی حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان سهام خریداری کردند.

فدایی ادامه داد: بر این اساس، در مجموع سود حاصل از بخش سهام صندوق‌های با درآمد ثابت در مدت ۵ ماه گذشته ۸ هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان است. در حال حاضر صندوق‌های با درآمد ثابت بیش از ۱۹ هزار میلیارد تومان ذخیره سود سهام دارند.

این مقام مسئول تصریح کرد: سود سهام تا پایان سال در حساب صندوق باقی می‌ماند تا در صورت احتمال کاهش ارزش سهام، به حفظ آن بپردازد و در غیر این صورت در پایان سال مالی، بین دارندگان واحدهای سرمایه گذاری تقسیم می‌شود.

ارسال نظر

تازه ها