کد خبر 113587

جایگاه مهم بازار سرمایه در اجرای برنامه‌های اقتصادی دولت سیزدهم؛

طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو با عرضه این محصول در بورس کالا می‌تواند، نخستین گام دولت سیزدهم برای حذف قیمت‌گذاری در صنایع و همچنین تکیه به بازار سرمایه برای حمایت از تولید و رفع موانع تولیدکنندگان در راستای تامین منافع مصرف‌کنندگان باشد. در صورت عرضه خودرو در بورس کالا و دسترسی به تولید 3 میلیون دستگاه خودرو در دولت سیزدهم، بازار سرمایه به یک رکورد دیگر در عرصه اقتصادی دست خواهد یافت.

سال گذشته طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو با هدف رقابتی کردن بازار خودرو و افزایش کیفیت و ایمنی محصولات صنایع خودروسازی کشور به روش تدریجی و کاهش پلکانی تعرفه‌ها به مجلس ارایه شد. هرچند به گفته مجلس‌نشینان کلیات این طرح قابل دفاع بود اما نحوه عرضه خودرو در بورس و مشمولیت قیمت‌گذاری این محصولات ابهاماتی را وارد می‌کرد. برخی از نمایندگان مجلس با استناد به این موضوع که عرضه خودرو در بورس کالا تاکنون مسبوق به سابقه نبوده است و احتمال افزایش التهاب قیمتی وجود خواهد داشت، با آن مخالفت کردند اما طراحان این طرح ضمانت اجرای آن را سابقه عرضه محصولات لوازم خانگی، فولاد و غیره در بورس کالا دانستند و فروش خودروهای سبک در بازار آزاد را غیر قابل انجام اعلام کردند. در ادامه، این طرح پس از موافقت اکثریت نمایندگان و برای بررسی بیش‌تر و رفع ابهامات وارده، به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع شد. حالا با گذشت حدود یک‌سال از ارایه طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو به مجلس، کلیات آن نهایی شده و قرار است برای تایید به مراجع بالادستی ارایه شود.

هرچند وزیر کنونی صنعت با این طرح مخالفت کرد اما وزیر پیشنهادی صنعت در دولت سیزدهم تلویحا موافق عرضه خودرو در بورس کالاست. در برنامه ارایه شده از سوی وزیر پیشنهادی صنعت برای خودروسازان، تولید 3 میلیون دستگاه خودرو تا سال 1404 پیش‌بینی شده که دو میلیون دستگاه برای تامین بازار داخلی و یک‌میلیون دستگاه برای صادرات در نظر گرفته شده است.

در همین حال، رییس دولت سیزدهم نیز در زمره حامیان حذف قیمت‌گذاری دستوری در صنایع به‌ویژه صنعت خودرو و عرضه این محصولات در بورس به‌شمار می‌رود. اشاره رییس سازمان بورس به این مهم و سخنان اخیر دهنوی در جمع خودروسازان و تاکید بر رفع موانع تولید و مشکلات این صنعت، مبنی در راستای حذف قیمت‌گذاری و عرضه خودرو در بورس کالا را نیز باید در همین راستا ارزیابی کرد. دهنوی از شرکت‌های بورس خواسته است تا نسبت به رفع موانع تولید خودروسازان و مشکلات سهامداران این شرکت‌ها تلاش‌های بیش‌تری کنند و بر حذف قیمت‌گذاری دستوری از این صنعت تاکید فراوان دارد.

درهمین‌حال، با رشد قیمت دلار در هفته‌های اخیر و همچنین افزایش مواد اولیه و هزینه‌های تولید، قیمت خودرو در بازار آزاد گران شده است و باوجود قیمت‌گذاری‌های دولتی، تغییر چندانی در قیمت این محصول برای مصرف‌کنندگان ایجاد نشده و نرخ تعرفه‌ها رو به رشد است. برخی از تحلیلگران اقتصادی، ایجاد موج گرانی در بازار خودرو را به خودروسازان نسبت می‌دهند و آن را سناریویی علیه دولت نورسیده می‌دانند.

با نگاهی به عملکرد دو خودروساز بزرگ کشور در سال 99، گروه خودروسازی ساپیا، 325 هزار دستگاه خودرو به مردم بدهکار است و بابت این سفارش‌ها 22 هزار میلیارد تومان از خریداران، به‌عنوان ودیعه، دریافت کرده است. دولت سیزدهم در حالی این شرکت را از سلف خود تحویل می‌گیرد که با توجه به مشکلات و موانع تولید و همچنین افزایش قیمت هزینه‌ها، تعهد به‌موقع سایپا در سال 1400 نسبت به تحویل این میزان خودرو، کمی دور از دسترس به‌نظر می‌رسد و دولت جدید باید منابعی را برای این تعهدات تخصیص دهد.

در گزارش عملکرد سال 99 گروه ایران‌خودرو، این شرکت نیز باید 334 هزار و 933 دستگاه خودرو را به مشتریانی که پیش‌پرداخت به این شرکت داشته‌اند، تحویل دهد، درحالی‌که طبق صورت مالی گروه ایران‌خودرو در تیرماه 1400، این شرکت بیش از 9 هزار دستگاه از تعهدات سررسید شده را تحویل نداده است.

با این تفاسیر و باتوجه به موارد مذکور، طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو با عرضه این محصول در بورس کالا می‌تواند، نخستین گام دولت سیزدهم برای حذف قیمت‌گذاری در صنایع و همچنین تکیه به بازار سرمایه برای حمایت از تولید و رفع موانع تولیدکنندگان در راستای تامین منافع مصرف‌کنندگان باشد. در صورت عرضه خودرو در بورس کالا و دسترسی به تولید 3 میلیون دستگاه خودرو در دولت سیزدهم، بازار سرمایه به یک رکورد دیگر در عرصه اقتصادی دست خواهد یافت.

مولود غلامی- روزنامه‌گار بازار سرمایه

 

ارسال نظر

تازه ها