کد خبر 110756

امروز کل محموله ۸۰۰ تنی شمش آلومینیوم ۵۰ پوندی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در بورس کالا معامله شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تالار صادراتی بورس کالای ایران امروز میزبان عرضه ۸۰۰ تن شمش آلومینیوم ۵۰ پوندی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب بود که صف تقاضای ۳۶۷۵ تنی از سوی متقاضیان این محصول در تالار شکل گرفت و در نهایت کل این محموله با رقابت نزدیک به ۷ درصدی مورد معامله قرار گرفت.

این محموله که با قیمت پایه ۵۲۴ هزار و ۸۵ ریال عرضه شده بود به واسطه رقابت صورت گرفته در نهایت به بهای ۵۶۰ هزار و ۲۲۹ ریال فروخته شد. جالب اینکه محموله آلومینیوم صادراتی مجتمع آلومینیوم جنوب در ۱۲ خرداد ماه نیز با استقبال خریداران همراه شد و این شرکت در تاریخ مذکور موفق به فروش ۳ هزار تن شمش آلومینیوم ۵۰ پوندی خود شده بود.

همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع ۹۲۰۰ تن شمش آلومینیوم در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه شد و ۶۶۰۰ تن آن مورد معامله قرار گرفت.

آریا صادق نیت حقیقی عضو هیئت مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم در این باره می گوید: رینگ صادراتی آلومینیوم تازه آغاز به کار کرده است که امیدوار هستیم این امر استمرار یابد تا از دلالی و خام‌فروشی مواد اولیه جلوگیری کند. 

به عقیده آریا صادق‌ نیت حقیقی عرضه شمش آلومینیوم در رینگ صادراتی بورس کالا و شفافیت معاملات صادراتی می‌تواند در قیمت آلومینیوم در بازار داخلی تاثیر مثبت داشته باشد و به نوعی حمایت از تولید داخلی و شکل گیری صادرات محصولات نهایی محسوب می شود./کالاخبر

ارسال نظر

تازه ها