کد خبر 110030

در جریان معاملات هفته گذشته بازار مشتقه بورس کالای ایران تعداد ۹۵ هزار و ۲۵۰ قرارداد آتی منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در جریان معاملات هفته گذشته بازار مشتقه بورس کالای ایران تعداد ۹۵ هزار و ۲۵۰ قرارداد آتی به ارزشی بالغ بر ۱۸۹۲ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال و بر پایه دارایی های زعفران نگین و پوشال، پسته، زیره سبز و نقره منعقد شد که حاکی از رشد ۶۸ درصدی در حجم معاملات و ۷۸ درصدی در ارزش معاملات است.

طی هفته ای که گذشت ۵۰ هزار و ۳۲۴ قرارداد آتی زعفران نگین در سه سررسید تیر، شهریور و آبان ماه ۱۴۰۰ منعقد گردید و ارزش ۷۲۵ میلیارد و ۵۰۷ میلیون ریالی برای آن رقم خورد.

ثبت انعقاد ۷۱۶ قرارداد آتی زعفران پوشال در دو سررسید شهریور و آبان ماه امسال نیز ارزشی حدود ۷.۴ میلیارد ریال را در پی داشت.

۱۰۵۲ قرارداد آتی پسته نیز به ارزشی حدود ۱۷۰ میلیارد ریال برای تحویل در دو سررسید خرداد و مرداد ماه امسال منعقد گردید.

۶۰۸ قرارداد آتی زیره سبز برای دو موعد تحویل خرداد و مهر ماه سال جاری در حالی منعقد شد که ارزشی نزدیک به ۳۸ میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریالی را رقم زد.

در دو سررسید مرداد و مهر ماه امسال انعقاد تعداد ۴۲ هزار و ۵۵۰ قرارداد آتی نقره ارزشی حدود ۹۵۱ میلیارد و ۲۰۵ میلیون ریال را به ثبت رساند تا با این عملکرد، نقره از نظر حجم معاملات بعد از زعفران نگین جایگاه دوم را به دست آورد. با این حال، از نظر ارزشی، دارایی نقره بر زعفران نگین پیشی گرفت و رتبه نخست معاملات هفتگی را از آن خود کرد.

25808

منبع:کالاخبر

ارسال نظر

تازه ها