کد خبر 109188

درحالی که‌ در سال ۹۹ بازار سرمایه پربازده‌ترین بازار سرمایه‌گذاری در فصل بهار تا اواسط تابستان بود و به شکل عجیب و چشم‌گیری بازدهی آن از تمامی بازارها فراتر رفته بود، بررسی بازارهای بورس ، طلا و ارز از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا نیمه خرداد نشان از آن دارد که بورس زیان‌ده‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاران بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سال گذشته در چنین روزهایی بازار سرمایه بالاترین بازدهی را از آن خود کرده بود و حالا کمترین بازدهی را با منفی 18 درصد داشته که نشان می‌دهد از طلا و ارز زیان‌بارتر بوده است.

شاخص بورس که در هفتم فروردین امسال، در یک میلیون و 300 واحدی  قرار داشت در پایان روز 12 خرداد ماه سال جاری به یک میلیون و صد واحد رسید. 

هرگرم طلای 18 عیار، کار خود را در ابتدای سال 1400، با رقم یک میلیون و 80 هزار تومان شروع کرد و ۱۲ خرداد حدود یک میلیون و 100 هزار تومان معامله شد.

سکه تمام امامی هم که سال جدید را در هفتم فروردین ماه با رقم 11 میلیون و 200 هزار تومان شروع کرده بود، در نهایت با 4.5 درصد کاهش بازدهی در عدد 10 میلیون 700 هزار تومان ایستاد.

فروردین ماه 99، دلار کار خود را با نرخ 14 هزار و 900 تومان آغاز کرد و بعد از گذشت دو ماه و دو هفته در روندی تصادی، مثل سایر بازارها، به 17 هزار تومان رسید تا 21 درصد گران‌تر شده باشد.


 

ارسال نظر

تازه ها