کد خبر 108706

نوید ایزدپناه گفت: با عرضه اختصاصی ورق گرم، دیگر شاهد رقابت مخرب بر سر خرید ورق گرم در بورس کالا نخواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عضو هیات مدیره شرکت صنایع هفت الماس اظهارکرد: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته توسط تولیدکنندگان و انجمن فولاد، وزارت صمت با عرضه اختصاصی ورق گرم توسط شرکت فولاد مبارکه برای تولیدکنندگان بزرگ ورق سرد موافقت کرده است و از خردادماه شاهد عرضه اختصاصی ورق گرم خواهیم بود.

نوید ایزدپناه گفت: در ماه‌های گذشته شاهد رقابت شدیدی برای خرید ورق گرم در بورس کالا بودیم و بنا به خالی بودن بخش قابل توجهی از ظرفیت تولیدکنندگان ورق سرد، برخی شرکت‌ها ورق گرم را با رقابت بالا از بورس کالا خریداری و به‌صورت کارمزدی در اختیار تولیدکنندگان ورق سرد قرار می‌دادند. با عرضه اختصاصی ورق گرم، این مشکل تا حد زیادی رفع خواهد شد و دیگر شاهد رقابت مخرب بر سر خرید ورق گرم در بورس کالا نخواهیم بود.

وی افزود: عرضه اختصاصی کمک می‌کند تا بازار ورق فولادی در کشور به ثبات برسد و تولیدکنندگان ورق سرد نیز دسترسی پایدارتری به ماده اولیه موردنیاز خود خواهند داشت.

ایزدپناه گفت: با عرضه اختصاصی ورق گرم فولاد مبارکه برای تولیدکنندگان ورق سرد، این تولیدکنندگان و همچنین تولیدکنندگان ورق گالوانیزه، عرضه خود در بورس کالا را افزایش خواهند داد و شاهد شکل‌گیری قیمت‌های تعادلی و ثبات در بازار ورق سرد و گالوانیزه خواهیم بود./چیلان

 

 

ارسال نظر

تازه ها