کد خبر 106969

پیش‌بینی بورس در هفته دوم اردیبهشت

وضعیت مثبت و متعادلی که بازار سرمایه در هفته گذشته پشت سر گذاشت سبب شد تا امیدها برای بهبود شرایط افزایش یابد و با توجه به مصوباتی جدیدی که در راستای حمایت از بازار در نظر گرفته شده ، فعالان بازار بیش از پیش به بازگشت تعادل امیدوارند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  بازار بورس هفته گذشته را با روندی نسبتا متعادل و مثبت در اکثر نمادهای بزرگ بازار به پایان برد.

 شاخص کل پس از آنکه کانال ۱.۲ میلیون واحدی را از دست داد توانست در روزهای پایانی مجددا به کانال مذکور برگردد. 

بیشترین ارزش معاملات در دو روز پایانی هفته گذشته در اختیار صندوق‌های دولت ، دارایکم و پالایش، بود و بیشترین حجم معاملات در گروه‌های خودرو و بانک رقم خورد؛ درمجموع ارزش معاملات خرد رشد مختصری را نسبت به روزهای گذشته تجربه کرد.

رفت و برگشت شاخص هم‌وزن در مدار سبز و قرمز گواه آن بود که شرایط در کلیه نمادها هنوز مساعد نشده، از دید فعالان خرد بازار هم روند هم‌چنان متعادل نیست و رنگ قرمز پرتفوها نشان‌دهنده نارضایتی سهامداران است؛ برای آنکه بتوان نظر دقیق‌تری درباره متعادل شدن روند معاملات داد، باید منتظر معاملات هفته آینده  باشیم. 

 جلساتی که هفته گذشته در میان دولتمردان و سیاست‌گذاران بازار سرمایه برگذار شود مصوباتی را به همراه داشت که در روند مثبت بازار بی‌تاثیر نبود. از جمله مواردی که در جلسات هفته گذشته مورد بررسی قرار گرفت و توانست تاثیر مثبت بر بازار سرمایه داشته باشد تغییر در نرخ تسعیر ارز برای بانکی‌ها بود، که اخبار منتشر شده پیرامون آن به خوبی توانست تاثیر مثبت بر نمادهای بانکی ایفا کند.

 از طرفی روندی که برای فلزات پایه و اساسی از‌جمله مس در بازارهای جهانی به چشم می‌خورد از دیگر موارد تاثیرگذار بر بازگشت بازار طی هفته گذشته بوده است.

 هنوز هم یکی از مولفه‌های اصلی برای بازگشت رونق به بازار ، تزریق نقدینگی و اعتماد فعالان بازار است ، تحلیل‌گران معتقدند با توجه به روند امیدوارکننده‌ای که بازار در هفته گذشته  پشت سر گذاشت، ادامه این روند در هفته آتی می‌تواند تعادل را بازگرداند و امیدها به بهبود وضعیت را افزایش دهد. 

درمجموع فعالان حرفه‌ای بازار و قدیمی به جدی‌تر شدن حمایت‌ها طی روزهای آتی امید دارند و معتقدند بازار می‌تواند مسیر متفاوت‌تری را نسبت به یک ماه و نیم گذشته از شروع سال ۱۴۰۰ طی کند.

ارسال نظر

تازه ها