کد خبر 106762

عضو ناظر شورای عالی بورس در مجلس:

عضو ناظر شورای عالی بورس در مجلس، تصریح کرد: در سطح ارشد تصمیم گیری، رئیس جمهور باید مانند یک سرمربی، مهره ها و وزیران کابینه را به خط کند و برای حل مسایل امروز بازار سرمایه فرمان واحد دهد.

به گزارش بااقتصاد، محسن علیزاده، در نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس که با حضور رئیس سازمان بورس و مدیران ارکان بازار سرمایه برگزار شد، گفت: مجلس آمادگی دارد تا تمام آنچه را بازار سرمایه برای بازگشت و بهبود نیاز دارد با قید فوریت در دستور کار قرار دهد.

 محسن علیزاده همچنین افزود: حیاتی ترین نیاز امروز بازار سرمایه اعتماد است و مجلس از تمام ظرفیت های خود برای اصلاح قوانین به نفع بازار سرمایه استفاده خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در تلاشیم که جایگاه و اختیارات قانونی رئیس سازمان بورس را در جهت پاسداری از حقوق سهامداران افزایش دهیم تا امکان حضور وی در جلسات هیات دولت و شوراهایی همچون شورای پول و اعتبار فراهم شود.

به گفته عضو ناظر شورای عالی بورس، مقابله جدی تر با قیمت گذاری های دستوری، استفاده از منابع خود بازار سرمایه برای بهبود این بازار، تقویت صندوق تثبیت بازار سرمایه و کاهش مالیات از جمله راه حل هایی است که در وضعیت فعلی می توان برای تقویت بازار سرمایه به کار گرفت.

علیزاده همچنین اظهار داشت: تخفیف در نرخ خوراک که در حال پیگیری است، امید بسیاری در بازار ایجاد می کند و وضعیت صنایع شرکت هایی را  که لیدر بازار هستند، به سمت و سوی مثبت سوق خواهد داد .

وی افزود: کاهش نرخ سپرده ها نیز بسیار مهم است که در بازگشت اعتماد به بازار سرمایه کمک خواهد کرد .

عضو ناظر شورای عالی بورس تاکید کرد: در سطح ارشد تصمیم گیری نیز رئیس جمهور باید مانند یک سرمربی، مهره ها و وزیران کابینه را به خط کند و برای حل مسایل امروز بازار سرمایه فرمان واحد دهد./ سنا

 

 

ارسال نظر

تازه ها