کد خبر 106519

معامله گران بورس کالا، در فروردین ماه ۱۴۰۰، بیش از 7 میلیون گواهی سپرده کالایی را دادوستد کردند.

به گزارش بااقتصاد، در جریان معاملات فروردین ماه ۱۴۰۰ معامله گران در بازار ابزارهای مالی بورس کالای ایران تعداد ۷ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۱۲۸ گواهی سپرده کالایی را به ارزشی بالغ بر ۴۰۶۸ میلیارد و ۶۴۲ میلیون ریال و بر پایه دارایی های سکه طلا، زعفران نگین و پوشال، پسته، برنج، کشمش سبز قلمی، زیره سبز و رطب مضافتی دادوستد کردند.

همچنین در ماهی که گذشت، تعداد ۳ میلیون و ۳۲۵ هزار و ۲۰۰ گواهی سپرده سکه طلا به ارزش تقریبی ۳۴۹۵ میلیارد ریال مورد  دادوستد قرار گرفت.

معامله گران تعداد ۳ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۷۱۱ گواهی سپرده زعفران نگین را نیز خرید و فروش کردند و ارزشی بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال را به ثبت رساندند.

معامله تعداد ۶۰ هزار و ۳۱ گواهی سپرده زعفران پوشال ارزشی نزدیک به ۵.۵ میلیارد ریال را در پی داشت.

دادوستد ۳۱ هزار و ۳۳ گواهی سپرده پسته فندقی و بادامی نیز ارزشی بالغ بر ۴۷ میلیارد و ۲۹۸ میلیون ریال را رقم زد.

۴۰ هزار و ۷۶ گواهی سپرده برنج طارم نیز در حالی مورد معامله قرار گرفت که ارزش این معاملات به بیش از ۱۰ میلیارد و ۸۶۵ میلیون ریال رسید.

خرید و فروش ۲۰ هزار و ۹۴۶ گواهی سپرده کشمش سبز قلمی نیز با ثبت ارزش ۴.۶ میلیارد ریالی همراه شد.

معامله گران در ماه مذکور تعداد ۶۴۵۳ گواهی سپرده زیره سبز را نیز معامله کردند و ارزش ۳ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریالی را به ثبت رساندند.

در جریان معاملات دوره مذکور ۳۶۷۸ گواهی سپرده رطب مضافتی نیز مورد معامله قرار گرفت که ارزش این معاملات به رقم ۶۲۲ میلیون ریال نزدیک شد./ کالاخبر

 

ارسال نظر

تازه ها