کد خبر 106212

مدیر پروژه رصد سیستمی زنجیره فولاد وزارت صنعت:

مدیر پروژه رصد سیستمی زنجیره فولاد در وزارت صنعت، اعلام کرد: طرح الزام اجرای تولیدکنندگان مقاطع طویل از اول اردیبهشت آغاز می شود و تولیدکنندگان مقاطع طویل که از بورس کالا خرید می کنند باید اطلاعاتشان را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند.

به گزارش بااقتصاد، مرتضی احمدی، در وزارت صمت از آغاز نام نویسی تولیدکنندگان لوله و پروفیل از اول اردیبهشت در سامانه جامع تجارت خبر داد و گفت: طرح الزام اجرای تولیدکنندگان مقاطع طویل نیز از اول اردیبهشت آغاز می شود که طبق این طرح تولیدکنندگان مقاطع طویل که از بورس کالا خرید می کنند اطلاعاتشان را باید در سامانه جامع تجارت ثبت کند و در صورت تخطی از  ثبت اطلاعات معاملاتی اشان، سهمیه هایشان تعلیق خواهد شد.

احمدی افزود: تولیدکنندگان لوله و پروفیل از اول اردیبهشت ملزم به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع تجارت هستند و هرچند هنوز این طرح ابلاغ نشده است ولی مشکل خاصی برای ابلاغ ان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: با  ثبت اطلاعات تولیدکنندگان لوله و پروفیل در طرح سامانه جامع تجارت این طرح یک گام دیگر به جلو خواهد رفت و شمول فعالان زنجیره فولاد برای ثبت اطلاعات شان افزایش خواهد یافت.

مدیر پروژه رصد سیستمی زنجیره فولاد در وزارت صمت درباره چگونگی اجرای طرح سامانه جامع تجارت گفت: اجرای این طرح بخوبی پیش می رود و بجز بحث صنایع پایین دست ورق یعنی لوله، پروفیل، لوازم خانگی و خودرو که همگی مصرف کنندگان ورق فولادی هستند، بقیه فعالان فولادی مشمول اجرای این طرح هستند و طبق زمانی که ابلاغ شده است ، اجرای طرح  کم و بیش درحال  پیشرفت است.

احمدی با اشاره به آغاز الزام اجرایی تولیدکنندگان مقاطع طویل افزود: الزام این طرح نیز از اول اردیبهشت آغاز می شود و طبق این طرح تولیدکنندگان مقاطع طویل که از بورس کالا خرید می کنند باید اطلاعاتشان را در سامانه جامع تجارت ثبت کند و اگر اطلاعاتشان در سامانه جامع تجارت ثبت نشود از اول اردیبهشت سهمیه هایشان تعلیق خواهد شد.

وی ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروزی برای افرادی که فعالیت های اقتصادی  خود را در سامانه جامع تجارت ثبت نکرده بودند اخطار اول را ارسال کردیم که این اخطار موجب شد بسیاری از شرکت ها، اطلاعاتشان را ثبت کنند اما بازهم به شرکت هایی که اطلاعاتشان را بطور کامل ثبت نکرده اند مهلت داده شد تا آخر فروردین برای ثبت اطلاعاتشان به سامانه مراجعه کنند و چنانچه تخطی کنند سهمیه هایشان از اردیبهشت تعلیق خواهد شد.

مدیر پروژه رصد سیستمی زنجیره فولاد در وزارت صمت تاکید کرد: اگر تولیدکنندگان مقاطع طویل را بتوانیم در سامانه جامع تجارت نظم دهیم و به حد خوبی برسانیم در گام بعدی به سراغ بازار مقاطع طویل در کشور که بازاری های آهن هستند، خواهیم رفت که ابلاغیه آن قبل از عید صادر شده است.

احمدی درباره ثبت اطلاعات توزیع کنندگان آهن و فولاد نیز گفت: ابلاغ بازار آهن که خرید و فروش میلگرد، تیرآهن و مقاطع طویل است آذر سال گذشته صادر شد اما عملکرد این صنوف بسیار ضعیف بود که امیدواریم پس از نظام بخشی به مقاطع طویل، بتوانیم اطلاعات این بازار را نیز بطور جامع به ثبت برسانیم./ کالاخبر

 

ارسال نظر

تازه ها