کد خبر 105420

نایب‌رییس هیات‌مدیره بورس تهران:

نایب‌رییس هیات‌مدیره بورس تهران و مدیرعامل شرکت مدبران اقتصاد، سهم هلدینگ خلیج فارس در بازار سرمایه را 12 درصد اعلام و اظهار کرد: پتروشیمی ارزشمند اروند از این مجموعه آماده پذیرش در بورس است.

به گزارش بااقتصاد، جواد عشقی‌نژاد، در خصوص وضعیت عرضه های شرکت هلدینگ خلیج فارس، افزود: سناریوهای شرکت هلدینگ خلیج فارس در خصوص عرضه شرکت های زیر مجموعه در بازار سرمایه  از حدود سه سال پیش  آغاز و تمامی این سناریوها اجرا شد.

نایب رییس هیات‌مدیره بورس تهران، با اشاره به شرکت های عرضه شده در بازار سرمایه، گفت: شرکت های پتروشیمی پارس، نوری، تندگویان، بوعلی و پتروشیمی ارومیه تا کنون به بازار سرمایه راه یافته اند. شرکت هایی که عرضه آنها مربوط به سالهای گذشته هم بود، در بورس پذیرش و درج نماد شده اند و بنا به شرایط بازار، عرضه آنها به سال ۱۴۰۰ موکول شده است.

به گفته وی،  شرکت ارزشمند پتروشیمی اروند مراحل پذیرش را انجام داده و  آماده پذیرش در بازار سرمایه است و به محض مساعد بودن شرایط بازار، سهام این شرکت عرضه اولیه خواهد شد. 

عشقی نژاد به مراحل آماده سازی شرکت پتروشیمی بندر امام نیز اشاره کرد و گفت: پتروشیمی بندر امام نیز در حال آماده سازی ساختار سرمایه گذاری و اصلاح ساختار مالی و به طور کلی اصلاح ساختار جامع شرکت برای پذیرش در بازار سرمایه است که در صورت امکان در سال پیش رو شرایط پذیرش را دارد اما نزدیکترین عرضه با توجه به درج نماد، شرکت  پتروشیمی اروند است.

نایب رییس هیات مدیره بورس تهران، به ارزندگی سهام گروه پتروشیمی و زیر مجموعه های هلدینگ فارس نیز اشاره کرد و گفت: شرکت هلدینگ خلیج فارس ارزش بازار مناسبی دارد و  به همراه سایر شرکت های بورسی خود  حدود ۱۲ درصد از بازار سرمایه را به خود اختصاص داده است؛ از همین رو سهامدارانی که به گزارش های هلدینگ و زیرمجموعه های آن توجه دارند متوجه ارزندگی و ارزشمندی سهام این مجموعه هستند. در شرایط فعلی کلیت بازار از یکسری مباحث غیرفاندامنتالی و غیر سیستماتیک تاثیر پذیر است اما به نظر می رسد زمان آن رسیده که شاهد یک بازار خوب باشیم که به تبع آن این گروه نیز مورد استقبال بیشتری از سوی سهامداران قرار گیرد./ همفکران

 

ارسال نظر

تازه ها