کد خبر 104682

مدیر عامل فرابورس

مدیرعامل فرابورس ایران در سخنانی ضمن اعلام اینکه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به هیئت پذیرش نمی‌شوند و عرضه نخواهند شد اما برای واگذاری باید راه بازار سرمایه را در پیش بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، امیر هامونی مدیر عامل فرابورس در رابطه با عرضه استقلال و پرسپولیس در فرابورس، اظهار کرد: باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به هیئت پذیرش نمی‌روند و به همین خاطر پذیرش نخواهند شد، اما چون نزد سازمان بورس جزء شرکت سهامی عام هستند قاعدتا باید راه بازار پایه را در پیش بگیرند.

او بیان کرد: گاهی ممکن است یکی از دو باشگاه مذکور به بازی‌های آسیایی راه پیدا کنند که پس از پیروزی یک در آمد غیر معقول بدست آورند که این مسئله بر سهامش تاثیر گذار خواهد بود حتی امکان دارد که خلاف این امر نیز رخ دهد و سهام آن‌ها با زیان مواجه شود.

مدیر عامل فرابورس تصریح کرد: در بازار سرمایه چنین مسئله‌ای تحت عنوان شکنندگی سود مطرح می‌شود، بنابر این نکته‌ای که فرابورس در این زمینه داشت عاملی شد تا این دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مسیر پذیرش و هیئت پذیرش در بازار اول و دوم را طی نکنند.

هامونی گفت:، اما چون از یک طرف سهامی عام هستند و اصلاح ساختار را انجام داده اند به سبب قوانینی که در بازار سرمایه وجود دارد در بازار پایه فرابورس درج خواهند شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران 

ارسال نظر

تازه ها