کد خبر 104623

عضو شورای عالی بورس:

عضو شورای عالی بورس، بااشاره به وضعیت بازار سرمایه گفت: با توجه به اقدامات و تصمیمات کمیسیون اقتصادی مجلس، این تصمیمات باید در شورای عالی بورس اجرا شود تا شاهد ساماندهی در این بازار باشیم.

به گزارش بااقتصاد، محمدرضا پورابراهیمی، در تذکری در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس گفت: طبق دستوری که داده شد کمیسیون اقتصادی هفته گذشته نشست مشترکی را با وزیر صنعت و معاونان وی، مسئولان ستاد تنظیم بازار، مدیران ارشد و مسئولان اتاق‌های بازرگانی و اصناف برگزار کرد. نمایندگان ناظر مجلس قرار بود در جلسات ستاد تنظیم بازار حضور پیدا کنند اما تا امروز هیچ دعوتی از مجلس نشده لذا ما از وزارت صنعت در این زمینه گلایه‌مندیم.

وی افزود: همچنین شاهد تصمیمات خاص در جلوگیری از صادرات محصولات کشاورزی به بهانه تنظیم بازار هستیم. این اقدامات به واسطه تصمیمات غیرکارشناسی صورت گرفته و به جای مدیریت بازار به اقتصاد کشور ضربه می‌زند. آقای رئیس جمهور باید اختلاف بین وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی و بانک مرکزی را در این زمینه مدیریت و مرتفع کند زیرا این اختلافات مشکل آفرین خواهد بود.

نماینده مردم کرمان در مجلس درباره وضعیت بازار سرمایه گفت: با توجه به اقدامات و تصمیماتی که در کمیسیون اقتصادی انجام گرفته شده این تصمیمات باید در شورای عالی بورس اجرایی شود تا شاهد ساماندهی در این حوزه باشیم.

رییس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: امروز وضع تنظیم بازار، کمبود کالاها و افزایش قیمت‌ها فشار مضاعفی به مردم آورده است، در بحث بورس نیز مشکلاتی مطرح است، ما در رابطه با بورس در آخرین جلسه شورای عالی اقتصادی با حضور سران قوا موضوع را مطرح کردیم و درباره مصوبات مجلس و مجوزهایی که برای نظارت به شورای عالی بورس داده شده بحث و بررسی انجام گرفت.

وی افزود: کمیسیون اقتصادی نیز هفته گذشته در ارتباط با موضوع تنظیم بازار با وزیر صمت جلسه‌ای را برگزار کردند اما با توجه به اینکه تغییری در بازار حاصل نشده کمیسیون اقتصادی در هفته جاری و روزهای آتی جلسه دیگری را با وزیر صمت در همین موضوع برگزار کند.

قالیباف با اشاره به مشکلات بین وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی گفت: این موضوع را در شورای عالی اقتصادی با حضور سران قوا مطرح کردیم، مجلس در نیمه دوم فروردین ۱۴۰۰ به این موضوع خواهد پرداخت تا وظایف بین وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت به شکل قبل بازگردد و بخشی از مشکلات حل شود.

وی اضافه کرد: کمیسیون اقتصادی فردا جلسه‌ای را درباره تنظیم بازار برگزار کند و گزارش آن را روز سه‌شنبه ۲۶ اسفند ماه در صحن برای مردم قرائت کند./ ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها