کد خبر 104033

در یازده ماهه امسال؛

۷۴ شرکت معدن و صنایع معدنی بورس در 11 ماهه امسال، ارزش فروش‌شان به بیش از ۲۷۶ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۹۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از ایمیدرو، مجموع ارزش فروش شرکت های حاضر در بورس تهران به ۲۷۶ هزار و ۶۶۸ میلیارد تومان رسید که در برابر فروش مدت مشابه سال قبل رشد ۹۳درصدی داشته است.

در میان این شرکت ها، فولاد مبارکه با فروش ۶۶.۲ هزار میلیارد تومان رتبه نخست را در اختیار گرفت و پس از آن ملی مس با فروش ۳۴.۶ هزار میلیارد تومان در رتبه دوم ایستاد. شرکت فولاد خوزستان با ۲۶.۸ هزار میلیارد تومان در جایگاه سوم قرار گرفت و شرکت های گل گهر با ۲۵.۴هزار میلیارد تومان و چادرملو با ۲۲.۳هزار میلیارد تومان رتبه چهارم و پنجم پرفروش ترین های معدن و صنایع معدنی را در اختیار گرفتند.

فروش ۳۶هزار میلیارد تومانی بهمن ماه

در همین حال این تعداد شرکت در ماه گذشته (بهمن ماه) به فروش ۳۶.۵ هزار میلیارد تومانی دست یافتند که این رقم رشد ۷درصدی ماهانه و ۱۵۶درصدی نسبت به بهمن سال ۹۸ یافته است.

۷۴ شرکت معدن و صنایع معدنی حاضر در بورس، ۳۲درصد از فروش کل شرکت های بورسی را تشکیل می دهد. در همین حال ارزش سهام شرکت های این گروه، حدود ۲۳ درصد ارزش بازار است.

 

ارسال نظر

تازه ها