کد خبر 102762

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، خبر داد:

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، اظهار کرد: در حال حاضر از ۴۹ شرکت استانی سهام عدالت ۳۶ شرکت در بورس و فرابورس پذیرش شده‌اند و ۱۳ شرکت دیگر نیز در قالب یک هلدینگ به تمامی ۴۹ میلیون سهامدار سهام عدالت تخصیص داده می‌شود.

به گزارش بااقتصاد، محمدرضا معتمد، در نشست خبری برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی که صبح امروز در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، اظهار داشت: صندوق بازارگردانی برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ایجاد خواهد شد.

وی افزود: شرکت های سرمایه گذاری استانی بر اساس رای هیات مدیره که در ۲۰ یا  ۲۱ اسفند سال جاری انتخاب خواهند شد به شناسایی توانمندی های خود در اجرای پروژه ها در سطح کشور یا استان خواهند پرداخت و از منافع آن بهره مند می شوند.

وی افزود: در حال حاضر از ۴۹ شرکت استانی سهام عدالت ۳۶ شرکت در بورس و فرابورس پذیرش شده اند و قرار است ۱۳ شرکت باقیمانده در قالب هلدینگی به تمام ۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت تخصیص داده شود.

معتمد ادامه داد: لازم است تمام مشمولان در تمام سامانه های لازم از جمله سجام ثبت نام کنند تا کلیه منافع لازم به آنها اختصاص یابد. در این صورت آنها می توانند از منافع نقدی و افزایش سرمایه در اسرع وقت بهره مند شده و از هر تغییری در ارزش شرکت های سرمایه گذاری استانی باخبر شوند.

وی در پایان به ایجاد صندوق بازارگردانی برای شرکت های استانی اشاره کرد و گفت: موضوع آن توسط شورای عالی بورس تصویب شده و هدف آن حمایت از شرکت های استانی است./ سنا

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها