کد خبر 102761

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر اقتصاد:

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر اقتصاد، از برگزاری انتخابات شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی، تا یک ماه دیگر، همزمان با مبعث حضرت رسول (ص) در ۲۰ اسفند ماه خبر داد.

به گزارش بااقتصاد، علی عسکری، در نشست خبری با موضوع برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی که صبح امروز در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، گفت: شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی در رتبه بندی شرکت های کشور، شرکت های بزرگ و مهمی محسوب می شوند و ارزش سهام هر یک از این شرکت ها در بعضی استان های کوچک تا ۹ هزار میلیارد تومان می رسد.

وی افزود: در برخی استان های بزرگ هم ارزش سهام هر یک از این شرکت ها قریب به ۲۰ هزار میلیارد تومان است.

 به گفته معاون وزیر اقتصاد، در سه استان‌ کرمان، فارس و یزد، ۶۵ تا ۷۳ درصد از سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند. در ۱۰ استان دیگر، این میزان ۶۰ تا ۷٣ درصد و در ۱۲ استان، ۵۰ تا ۶۰ درصد بوده است. در عین حال، در هشت استان میزان ثبت نام از ٣٢ تا زیر ۵٠ درصد بوده است. همچنین تاکنون هزار و ۸۰۰ نفر برای مدیریت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، کاندید شده‌اند.

سهام عدالت؛ گسترده ترین طرح بازار سرمایه

در ادامه این نشست، حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و سخنگوی سهام عدالت عنوان کرد: بحث آزادسازی سهام عدالت در یکی از پرنوسان ترین سال های بازار سرمایه رخ داد و تاکنون طرحی در بازار سرمایه کشور به این ابعاد و گستردگی وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۵ استان مرحله اول مجامع عادی به طور فوق العاده را برگزار کرده اند، افزود: در فرآیند آزادسازی سهام عدالت، دارایی‌ها از کنترل و مالکیت دولت خارج و به سازمان بورس منتقل شد.

فهیمی تصریح کرد با اشاره به اینکه توصیه همیشگی ما به سهامداران، عدم فروش سهام عدالت است، عنوان کرد: در مرحله اول آزادسازی سهام عدالت، حدود ۱۹ میلیون نفر قادر به مشاهده دارایی خود در سامانه سهام عدالت و تصمیم‌گیری در خصوص آن بوده‌اند.
 
فهیمی همچنین تاکید کرد: پس از ثبت‌نام در سامانه سجام و ایجاد ارتباط با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، ما قادر به انجام بسیاری از خدمات برای سهامداران به صورت الکترونیکی هستیم و به هیچ وجه نیازی به مراجعه حضوری سهامداران نیست.

وی با بیان اینکه با دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، امکان خرید وجود دارد و اگر مبلغ استفاده‌ شده تا ۲۹ روز بازگردانده شود، سود به آن تعلق نخواهد گرفت، تصریح کرد: در صورت عدم بازگشت پول پس از گذشت ۲۹ روز، به وام سه ساله تبدیل خواهد شد که شرایط و سود خود را دارد.

قنبری: تاکنون سه مرحله سود سهام عدالت واریز شده است

در این نشست همچنین حسنعلی قنبری، معاون وزیر و رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: متولی سهام عدالت، وزارت اقتصاد است و سازمان خصوصی سازی به عنوان یکی از بازوهای اجرایی، بخش هایی از وظایف اجرایی را عهده دار است.
وی افزود : تاکنون طی سه مرحله، سود سهام توسط سازمان خصوصی سازی واریز شده است. در این مدت ۱۲۷ هزار میلیارد ریال به حساب بیش از ۴۱ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت واریز شده است./ سنا

ارسال نظر

تازه ها