کد خبر 102252

اصلاحات دستورالعمل های پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار و نحوۀ انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران، به منظور ایجاد بازار هدف مصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سرپرست مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام این خبر  گفت: با ابلاغ این مصوبات، بازار هدف به عنوان یکی از بازارهای فرابورس ایران متشکل از دو تابلوی اصلی و فرعی ایجاد خواهد شد.

مریم صفاریان افزود:  شرکت های دارای چشم انداز روشن از رشد و سودآوری که شرایط پذیرش در بازارهای اول و دوم فرابورس را ندارند، می توانند بر اساس شرایط پیش بینی شده در مقررات که نسبت به شرایط پذیرش در دو بازار یاد شده ساده تر است، در این بازار و هر یک از تابلوهای آن پذیرش شده و اوراق بهادار آن ها با شرایط متفاوتی که برای هر تابلو متناسب با ویژگی  شرکت های پذیرفته شده در آن در نظر گرفته شده است، معامله  شوند.

سرپرست مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بازار هدف، به منظور رفع موانع و مشکلات شناسایی شده در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس ایجاد و جایگزین این بازار خواهد شد.

صفاریان در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل ماهیت شرکت های پذیرفته شده در بازار هدف، صرفاً سرمایه گذاران واجد شرایط اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که بر اساس ضوابط و معیارهایی از قبیل سواد مالی، تجربه کاری و سابقه فعالیت در بازار سرمایه می توانند در این بازار فعالیت کنند./سنا

 

ارسال نظر

تازه ها