کد خبر 101037

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، اعلام کرد:

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، تصریح کرد: در صورت عرضه خودرو در بورس، قیمت این محصول واقعی می‌شود و منابع حاصل از مابه التفاوت قیمت هم باید صرف توسعه ناوگان عمومی و افزایش تولید شود.

به گزارش بااقتصاد، حجت الله فیروزی، درباره طرح تحول صنعت و بازار خودرو، اظهار داشت: کلیات طرح تحول صنعت و بازار خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است. پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال این طرح در مجلس تعیین تکلیف شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: هدف اصلی طرح تحول صنعت و بازار خودرو، عرضه خودرو در بورس کالا است. با عرضه خودرو در بورس این محصول با قیمت واقعی به فروش خواهد رسید. در این صورت دیگر شاهد سو استفاده دلال‌ها و به وجود آمدن قیمت حاشیه بازار نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه با عرضه خودرو در بورس شاهد افزایش کیفیت خودرو هم خواهیم بود، گفت: با عرضه خودرو در بورس، تعداد خودروهای تولیدی کشور هم افزایش می‌یابد، علاوه بر آن شاهد افزایش کیفیت خودروهای تولیدی هم خواهیم بود. سرمایه‌های سرگردان موجود در بازار که بعضاً در مسیر خرید و فروش طلا و ارز قرار می‌گیرد هم مدیریت می‌شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه افزود: از جمله مهمترین اقداماتی که در راستای مدیریت بازار خودرو کشور باید انجام شود این است که با قیمت‌های حاشیه بازار خودرو مقابله شود. متأسفانه دلالان خودروی تولیدی کارخانه را به روش‌های مختلف خریداری و در بازار آزاد با چندبرابر قیمت می‌فروشند.

فیروزی تصریح کرد: دلیل این موضوع، مدل‌های ناکارآمد فعلی در عرضه خودرو است. خودرو باید به صورت شفاف و در اتاق شیشه‌ای بورس کالا آن هم با قیمت واقعی معامله شود./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها